Viies samast perekonnast - printsess tegi kõhu märjaks

Martin Hanson 07. märts 2008, 00:00

"Kuna laev täpselt liinile jõuab, kindlalt öelda ei saa, kuid kindlasti selle suve jooksul," sõnas tseremoonia lõppedes Tallinki juhatuse liige Andres Hunt, kelle sõnul on uus laev sama hästi kui Galaxy koopia, kuid vanemast laevast pisut laiem.

"Saime lepingud õigel ajal tehtud, sest nüüd peaks selle laeva eest kindlasti juba üle 3 mld krooni maksma," lisas Hunt. Külmas Helsingi Läänesadamas Aker Yardsi hiiglaslikku angaari kogunenud ligi 400 inimest jälgisid huviga värvimist ootavat 2800 inimesele mõeldud laeva. Enne ristimist kattis laeva nimekohta laeva vööris suur pannoo, mille kiri "Parim viis tulevikku ette ennustada on seda ise luua".

Hetk hiljem sai uus alus traditsioonilise pühalikkuse, šampanjapudeli vöörininasse purustamise ning kahe jala sügavusse vette laskmisega Baltic Princessiks ristitud.

Laeva ristiemaks osutus Ain Hanschmidti tütar Eva, kes nimetas kohustust imeliseks. "Jumal õnnistagu seda alust ning kaitsku tema meeskonda ja reisijaid," sõnas Eva Hanschmidt vahetult enne Eesti lipu värvides lindi läbilõikamisega lõpule viidud ristimist. "Ma olen olnud elus paljude laevade ristimise juures ning minule on see justkui uue inimese sünd. Mulle on see väga tähtis hetk, kui laev ja vesi saavad esimest korda kokku, sest kokku jäävad nad kogu eluks," kinnitas Tallink Grupi nõukogu esimees Toivo Ninnas. Aker Yards valiti Tallinki partneriks Ninnase sõnul peamiselt konkursi põhjal, kuid Tallinkil on soomlastega pikaajaline koostöö ka varasemast. "Siit tehasest on tulnud ka Romantika, Victoria, Star ja Galaxy," mainis Ninnas.

Tallinki juhid ja omanikud Enn Pant ning Ain Hanschmidt ristimistseremoonial ei viibinud. Põhjuseks töökohustused Ameerika Ühendriikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing