Räpina aianduskoolis vallandati paugutanud õpetaja ülemus

Annika Matson 10. märts 2008, 13:36

Ametist vabastati Räpina aianduskooli
õppedirektor Malle Rätsep, kes oli koolimajas õhupüssiga vandaalitsenud õpetaja
otsene ülemus.

Täna hommikul otsustas haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas karistada Räpina aianduskooli direktorit Heino Luigat valju noomitusega.

Direktorile heidab minister ette, et ta jättis ministeeriumi teavitamata üle-eelmisel nädalal õpetaja poolt õppetöö ajal koolitunnis relva kasutamisest ja ei vallandanud lubamatult käitunud õpetajat enne vastava korralduse saamist ministrilt, teatas ministeerium. Õppedirektori töölt vabastamine annab võimaluse leida koolile senisest kompetentsem õppetegevuse juht.

Pärast tänast vestlust Räpina aianduskooli direktoriga otsustas haridus- ja teadusminister teha muudatusi kooli nõukogu koosseisus, mis on tekkinud olukorras tegutsenud loiult. Nõukogu peab edaspidi olema kooli juhtkonna suhtes nõudlikum. Kooli töö paremaks korraldamiseks tuleb direktoril üle vaadata kooli juhtimisstruktuur ning sealgi teha vajadusel muudatusi.

Lisaks eelnevale viiakse Räpina aianduskoolis lõpule praeguseks alustatud majandustehingute ja praktika korraldamise audit.

Minister Tõnis Lukase sõnul hoiab ministeerium tulevikus Räpina aianduskooli tegevusel senisest järjekindlamalt silma peal. Rõhutatud tähelepanelikkusega jälgitakse ka eelmisel aastal ainsa kandidaadina direktori konkursil osalenud ja valituks osutunud Heino Luiga edaspidiseid juhtimisotsuseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2008, 13:36
Otsi:

Ava täpsem otsing