Alkoholi ja kasiino abil vägisi pildile

ÄP 12. märts 2008, 00:00

Tallinna linnavalitsus tegeleb meie arvates mitmete (pseudo)teemadega seepärast, et saada meediakäsitlust, olla n-ö pildil. Samas on tõsiseid linnaelu kitsaskohti, mis käivad aga linnavalitsusele üle jõu ja millest püütakse rääkida võimalikult vähe.

Anname endale aru, et ka see juhtkiri lisab Tallinna linnavalitsusele eluliselt vajalikku meediakäsitlust, aga kirjutame seepärast, et loodame - ehk mõistlikkus siiski võidab lõpuks.

Mille üle on lihtsam diskuteerida, kas võimaldada alkoholi osta alates 20. eluaastast või kas on võimalik likvideerida Tallinna liiklusummikud?

Esimene teema on lihtne, emotsionaalne ja igal inimesel on kindlasti oma arvamus. On võimalik näidata ennast karskusliikumise võitlejatena.

Ka probleemi lahendus on lihtne: üks linnavolikogu ettekirjutis Tallinna kaubandusvõrgule: "Alates … on alkoholi lubatud müüa … ."

Ja siis kontrollid peale ja avalik häbipost, ah sa mait! Aga Õllesummer las tegutseb vanaviisi, teda me ei puutu.

Kuidas panna sootsium sama agaralt debateerima liiklusummikute teemal? Ja veel tulemuslikult?

Teema on iseenesest rõhuv, ollakse ühel meelel, et midagi tuleks ette võtta, aga mida?

Tundub, et ka linnavalitsus ei tea eriti, mida. Ometi on linnavalitsusel vastavad ametid, osakonnad, seal töötavad peaspetsialistid ja lihtsalt spetsialistid, kõik nad saavad palka, ja kindlasti viisakat.

Ainult et keerutame ikka pöidlaid, tulemust ehk resultaati pole. Kas ongi seepärast üldse vaja diskussiooni liiklusummikute teemal…

Suisa skisofreeniline on iseenesest paeluv jututeema Tallinna linnavalitsus versus kasiinondus. Teemaga ollakse pidevalt pildil, aga tulemus on nagu luik, haug ja vähk. Kasiinod olid, on ja ilmselt ka jäävad.

Üks tiib justkui võitleb agaralt kasiinodega, teine tiib annab aga uutele kasiinodele kooskõlastusi. Tõsi, millalgi paar aastat tagasi saavutati töövõit, et kasiinode reklaamid ei plingi enam, asi seegi.

Kasiinod on head rahalehmad, kellest soriseb eelarvelüpsikusse hasartmängumaksu, seega jätame mulje, et me võitleme kasiinodega, tegelikult aga püüame olukorda enda kontrolli all hoida.

Püüame Tallinna linnavalitsusele ette sööta mõned olulisemad teemad.

Kas meie teed-tänavad on nagu kuumaastik sellepärast, et õigustada maasturite ja ATVde rohkust linnas?

Kas on normaalne, et Eesti ületab prostituutide suhtarvult Euroopa keskmist taset ligi kaks korda ja kui suure panuse annab sellesse Tallinn?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing