Ekspress Grupi aktsia tegi uue põhja

Tõnis Oja 12. märts 2008, 00:00

Ekspress Grupi aktsia hind kukkus eile 2,6 protsenti, 58,99 kroonile (3,77 eurole), mis on aktsia 11 kuud kestnud börsiajaloo madalaim hind. Tegemist oli suurima kukkujaga Tallinna börsil.

Ekspress Grupi aktsiad on noteeritud Tallinna börsil alates möödunud aasta 5. aprillist. Aktsiate avalik esmaemissiooni (IPO) hind oli 92,30 krooni, mis tähendab, et võrreldes emissiooni hinnaga on märkijad kaotanud 36 protsenti, ehk 33,31 krooni aktsia kohta. Esmaemissioonil märkis Ekspress Grupi aktsiaid 6000 investorit, märtsi alguse seisuga oli ettevõttel Eesti väärtpaberite keskregistri andmetel kokku 4381 aktsionäri.

Ekspress Grupi aktsia käive oli eile 0,3 miljonit krooni.Ekspress Grupp teatas ka eile, et emiteerib grupi ning grupi tütarettevõtete juhatuste liikmetele 470 000 aktsiaoptsiooni, millest igaüks annab õiguse osta ühe aktsia. Tegemist on teistkordse katsega motiveerida ettevõtte juhte ning lisaks motiveerida viimase poolel aastal üle võetud Delfi ning Maalehe juhte.

Ekspress Grupi suuromaniku esimene katse ajakirjanike ja juhtide motiveerimiseks läks sisuliselt aia taha. Nimelt müüs Luik Ekspress Grupi börsidebüüdi päeval, möödunud aasta aprillis juhtivtöötajatele kokku 270 855 aktsiat hinnaga 73,84 krooni tükk. Luik andis aktsiate ostmiseks töötajatele laenu intressiga viis protsenti aastas. Ajakirjanikud ja ettevõtte juhid on viiendiku võrra miinuses, lisaks laenuintress.

Väljastatavate optsioonide hinnaks on kolme eelnenud kuu kaalutud keskmine hind. Eilse sulgemishinna järgi oleks optsioonide realiseerimise korral aktsiate väärtus 27,7 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing