Credit24 tarbimislaenude maht kasvas aastaga 15 korda

Agnes Ojala 12. märts 2008, 16:30

Laenuportaali Credit24 kaudu võeti möödunud
aastal välja 375 miljoni krooni ulatuses kiirlaene ehk ligikaudu viisteist korda
rohkem kui 2006. aastal.

Väljastavate laenude maht ületas ainuüksi läinud aasta viimases kvartalis 150 miljoni krooni piiri. Kaubamärgi Credit24 omanik on Londoni börsil noteeritud Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes tegutsev tarbimislaenude pakkuja Mobile Credit Baltic plc (MCB), teatas ettevõte.

“Credit24 tegevuse märksõnadeks on stabiilne käive, kiire kasv ja suured arenguvõimalused,“ kommenteeris viimase pooleteise aasta jooksul edukalt alustamisetapi läbinud ja nüüdseks neljas riigis tegutseva MCB juhatuse esimees Bertil Rydevik ja lisas, et ettevõtte majanduslik olukord on igati ootuspärane ja paljulubav.

MCB juhi sõnul kasvas 2007. aasta käive vastavalt prognoosidele, ulatudes ligi 62 miljoni kroonini. Puhaskahjum kujunes samuti ootuspäraseks, ulatudes 41 miljoni kroonini. „Sel aastal on aga enam kui põhjust oodata olulist tegevusmahtude kasvu ja kasumisse jõudmist,“ on ettevõtte juht optimistlik ja lisab, et esimese tegevusaasta kahjum oli planeeritud.

Läinud aastal koges MCB kasvu nii Eesti kui Soome turul. Edukas turuletulek leidis aset Leedus ja Lätis, viimases sõlmiti teenuste kättesaadavuse huvides edasimüügileping ka Läti Postiga. Tänu kasvavale püsiklientide andmebaasile paranesid oluliselt tagasimaksed ja laenumaksete sissenõudmise protseduurid, laiendati lühiajaliste laenude tootevalikut ning käivitati ka mahukamate ja pikemaajaliste laenude teenused. Enamiku aasta jooksul väljastatud laenudest moodustasid laenud püsiklientidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2008, 20:44
Otsi:

Ava täpsem otsing