Fotod: Levada tahab Olümpia vastu ehitada Eesti kõrgeima korterelamu

12. märts 2008, 15:22

Ärimees Viktor Levada partner
kinnisvaraasjades 1Partner Kinnisvara investeeringute juht Üllar Hinno ütles dv.ee-le, et Olümpia vastu kerkib Eesti kõrgeim
korterelamu.

"Kinnistul on olemas kehtiv detailplaneering, mille alusel võib täis ehitada 79 300 ruutmeetrit maapealset pinda," kinnitas Hinno. Tema sõnul on lisaks veel plaanitud ehitada kolm maa-alust parklakorrust ning Soome päritolu projekteerimisfirma EVATA projekti kohaselt rajatakse kinnistule neli hoonet. Neist kõrgeim tuleb 35korruseline ning 120 meetrit kõrge.

"Sellest saab Eesti kõrgeim korterelamu. Võrdluseks - kõrval asuv Olümpia hotell on 26korruseline ning ligi 80 meetrit kõrge," näitlikustas Hinno. Kaks hoonet, kuhu tulevad äriruumid, võimalik, et ka üks hotell, on 22korruselised ning neljas hoone on projekti kohaselt seitsmekorruseline.

Hoonete vaheline ala on avatud jalakäijatele, mis tähendab, et kogu kompleksi esimestele korrustele tulevad kaubandus- ja teeninduspinnad. Praegu on Hinno sõnul linnavalituses kooskõlastamisel detailplaneeringu mõningane muudatus. "Kui kõik laabub sujuvalt, alustatakse tuleva aasta alguses kinnistul reaalset ehitustegevust. Valmima peaks kõik see nelja-viie aasta pärast," kinnitas ta. Küsimusele, kui palju võiks ehitus maksma minna, Hinno konkreetset summat ei öelnud. Märkis vaid: "Ehitus tuleb isegi odavam, kui me mõne aasta eest planeerisime, sest turg on langustrendis." Samuti möönis ta, et tegeletakse ka projekti finantseerimisküsimuste lahendamisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2008, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing