Ralf-Martin Soe • 12. märts 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Ossipenkole jääb Eesti väikeseks

"Minu teada on ta Pihkvas kindlalt. Juba aasta jagu koristab seal teid," ütles Jõhvi linnavolikogu liige Kalev Naur, kes istub volikogus koos Ossipenkoga. Viimase Venemaaga seotud huvist oli teadlik ka Jõhvi suurärimees Allan Mänd. "Olen kuulnud, et ta tegutseb Pihkvas ja üritab ka Kingissepas," ütles kinnisvaraarendajast Mänd.

Järelepärimine Pihkva linnast viis aga Vene bürokraatia hambusse. Sealt ei õnnestunud telefonitsi selgust saada.

"Mul ei ole Venemaal mingit äri," ütles Ossipenko ise. Kohalikud aga räägivad, et kommunaalärimees sõidab Venemaale umbes korra nädalas.

Peale selle tegutseb Ossipenkole kuuluva ettevõtte AS Heakorraldus juht Vladimir Kaštan Venemaa Slantsõ linnas. Slantsõ kommunaalmajanduse spetsialisti Vjatšeslav Grišakovi sõnul sõlmis mullu linn Venemaal registreeritud firmaga Dorroz OOO kolmeaastase lepingu. Ametniku sõnul on Dorrozega seotud Eestis elav Vladimir Kaštan.

"Praegu on veel liiga vara rääkida töö tulemustest, kuid firmal on kaugeleulatuvad plaanid," ütles vene ametnik. Konkreetseid summasid Grišakov ei nimetanud, öeldes, et neid tuleks täpsustada linnamajanduse halduskomitee esimehega. Temaga ei õnnestunud Äripäeval ühendust saada.

Igatahes töötab Vladimir Kaštan Ossipenko heaks, kuigi pole teada, kellele kuulub ettevõte Dorroz, kuna Venemaal on omanikud justkui ärisaladus.

Ossipenko väitis, et kuuleb esimest korda sellisest ettevõttest. Tema heaks töötav Vladimir Kaštan ütles, et ta teab firmat Dorroz, aga on puhkusel. "Kui puhkuselt tagasi tulen, võime seda teemat arutada. Aga telefoni teel ma mitte midagi ei kommenteeri."

Kohalike sõnul on Ossipenko huvi tundnud peale Kingissepa ka Ivangorodi vastu. Praeguseks pole aga teada, kas ta seal teid koristab.

Kingissepa ja Ivangorodi linnavalitsuste linnamajanduse osakondadest teatati, et linna koristavad kas kohalikud või Peterburi firmad. "Võib-olla osalesidki Eesti firmad riigihankes, kuid vahetult töid nad ei tee," ütles Ivangorodi linnamajanduse haldusosakonna peaspetsialist Larissa Lempiäinen.

Kohtla-Järvega on lihtne. Kui 2006. aastal läks eelarvest iga seitsmes kroon Nikolai Ossipenko firmale N&V, siis mullu tõstis linn kvoodi kuuele kroonile.

Kohtla-Järve poolemiljardilisest eelarvest läks 81 miljonit krooni erinevate kommunaalteenuste tellimiseks. Ei saa mainimata jätta, et keskeltläbi töötab AS N&V 50protsendise rentaablusega.

Ossipenko on haaret suurendanud ka Narvas, mis tundub siiski olevat puhtam linn kui Kohtla-Järve, kuna Narva maksis mullu kommunaalteenuste eest Ossipenko kahele firmale kokku 43,5 miljonit krooni.

See on lõviosa kogu Narva kommunaalteenuste peale minevast rahast.

Siiski tuleb täpsustada, et antud summast läks 24 miljonit Ossipenko firmale N&V ning 19,5 miljonit ettevõttele Heakorrastus, milles väikeosalus (11%) on ka Narva linnal. Kuigi veel eelmise aasta lõpuni jagunes osalus võrdselt Ossipenko ja Narva vahel. Aga 2007. aasta lõpus suurendas Ossipenkole kuuluv ettevõte jõuliselt osakapitali ja tõrjus Narva linna väikeaktsionäri staatusesse.

Ossipenkol on käsi sees ka Jõhvi ja Sillamäe linnas, kust Äripäeval ei õnnestunud Ossipenko firmadele läinud summasid teada saada.

See polegi nii oluline, kuna suurem pirukas ootab Ossipenkot idaturul, kus ta üritab kanda kinnitada.

Lühiintervjuu kommunaalärimees Nikolai Ossipenkoga

Kas Teil on Venemaal ärisid?

Ei. Mul ei ole Venemaal mingit äri.

Kas Te teate ettevõtet Dorroz?

Mis firma? Dorroz? Ei tea. Esimest korda kuulen sellest.

Ma tean, et tal on äri Slantsõs. Nad tegelevad seal tänavakoristuse ja prügiga. Ja nad koristavad Pihkvas ja hakkavad seal teeremonti ka tegema. Tean, et nad tahavad Kingissepas äri alustada. Ossipenko on kogemustega edukas mees ja tal on väga edukas ettevõtte. Ossipenko on nii võluv, et saab kõik riigihanked. Praegu ta on väga tubli, aga keegi ei tea, mis võib homme juhtuda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas
Aadress:
Telefon:
E-post:

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt