Tallinna Vee dividend paneb käsi hõõruma

Enn Tosso 13. märts 2008, 00:00

See on enam kui veerandi võrra rohkem, kui ettevõte maksis omanikutulu 2006. aasta majandustulemuste eest. Eelmise aasta eeest maksis AS Tallinna Vesi omanikutulu 9,8 krooni aktsia kohta. Eilse sulgemishinna järgi teeb see aktsia dividenditootluseks 6,2 protsenti, mis on seni dividendide maksmisest teatanud Tallinna börsi ettevõtetest peaaegu sama suur kui Normal.

OÜ Lenne juht Urmas Leeman, kelle firma saab Tallinna Veelt eeldatavasti üle 70 000 krooni dividende, ütles aripaev.ee-le, et on Tallinna Vee dividenditootlusega rahul.

Leemani sõnutsi on 12,45 krooni aktsia kohta parasjagu. Neil on praegu 5900 Tallinna Vee aktsiat. Samas ei kavatse Leeman aktsiaid juurde osta. "Olen pigem praegu rahas, kuni selgub, millised arengud Eesti ja maailma börsidel tulevad," märkis ta.

Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu direktor Tõnis Rüütel hoiab Tallinna Vee aktsiaid, sest vesi on inimese esmatarve. "Olen seda hoidnud kui kindlat dividendiaktsiat," sõnas Rüütel. "Ootused on end õigustanud," ütles ta.

Juurde ta aktsiaid siiski ei kavatse osta, vaid on pööranud pilgu alternatiivsete instrumentide poole, nagu võlakirjad ja futuurid. "Need on seksikamad, ehkki riskantsed, ent ma võin endale seda lubada," ütles Rüütel.

Mainori suuromanik ja Tallinna Vee väikeaktsionär Ülo Pärnits on ettevõtte dividenditootlusega väga rahul, ent juurde siiski osta ei kavatse.

Pärnits on Tallinna Veesse investeerinud pikaajaliselt. "On tavaline, et firma maksab dividende 3-4 protsenti. Seega on enam kui 6protsendine tootlus väga hea tulemus," märkis ta.

Tallinna Vee dividendiotsus valmistas LHV-le analüütik Henri Adamsi sõnul meeldiva üllatuse, sest nad ootasid, et 2007. aasta eest makstakse aktsionäridele dividende 10,95 krooni aktsia kohta.

Tallinna Vee aktsiale on LHV andnud soovituse "akumuleeri ehk kogu", sest tegemist on stabiilse ning tugeva ettevõttega, mis maksab lisaks korralikke dividende. "Soovitame aktsiat lisada portfelli väiksemat riski soovivale investorile," ütles Adams.

Hansabank Marketsi analüütik Triinu Viilup ütles, et Tallinna Vee dividendid olid vastavuses nende ootustega ning soovitus on "osta".

"Praegu on hinnasiht vaatluse all, Hansabank Marketsi ootus on 12,48 krooni aktsia kohta," sõnas Viilup.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing