Pensionärid jäid 100 miljonist proteesitoetuse lisakroonist ilma

Agnes Ojala 13. märts 2008, 11:27

Valitsus ei toetanud tänasel istungil
ravikindlustusseaduse muutmist, millega oleks sel aastal Haigekassa reservist
hambaproteesidele kulunud pea 100 miljonit krooni lisa.

Valitsus otsustas mitte toetada Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu ravikindlustuse seaduse § 63 muutmiseks. Eelnõu eesmärk on tagada sarnaselt vanaduspensionäridega hambaproteeside hüvitis ka töövõimetuspensioni, toitjakaotuspensioni, rahvapensioni, väljateenitud aastate pensioni ja soodustingimustel vanaduspensioni saavatele isikutele, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Kehtiva korra kohaselt on vanaduspensioni saavatel ja üle 63aastastel kindlustatud isikutel õigus saada üks kord kolme aasta jooksul haigekassalt hambaproteeside hüvitist 4000 krooni ulatuses. Rahandusministeeriumis on juba kooskõlastatud sotsiaalministeeriumis ettevalmistatud seadusemuudatus, millega laiendatakse õigust hambaproteesi hüvitisele ka töövõimetuspensionäridele. Valitsus aga ei pea otstarbekaks rahvapensioni ja soodustingimustel vanaduspensioni saajate lisamist hüvitise saajate hulka ning ei pea võimalikuks toitjakaotuspensioni ja väljateenitud aastate pensioni saajatele hambaproteeside hüvitamist.

Eelnõu algataja arvestuste kohaselt oleks hambaproteeside hüvitiseks aastas kuluv summa 137 358 000 krooni. Eesti Haigekassal tuleks maksta täiendavalt 2008. aasta eelarves planeeritule hambaproteeside hüvitist 97 356 000 krooni, mille katteallikas oleks haigekassa eelmiste perioodide jaotamata kasum.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2008, 11:42
Otsi:

Ava täpsem otsing