Anne Oja • 13. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Q Vara sattus Tallinna börsi jälgimise alla

29. veebruaril teatas Q Vara börsi infosüsteemi kaudu, et tema 12 kuu vahearuanne hilineb ning see avaldatakse hiljemalt tänaseks. Q Vara lisas, et aruandes korrigeeritakse märkimisväärselt kinnisvarainvesteeringute ja varude väärtust.

Tallinna börsi tegevdirektor lähtus vaatlusmärke lisamisel just vihjest vara allahindamise kohta, ehkki Q Vara avaldas pärast seda ka positiivseid uudiseid, näiteks kaasas strateegilise investori Saksamaalt.

Q Vara nõukogu esimees Alo Lillepea teatas aripaev.ee-le, et täna saavad kõik huvilised nende 12 kuu aruandega börsisüsteemi vahendusel tutvuda. "14. märtsil on aruanne üleval," lubas Lillepea. "Ma ei usu, et börs ütles, et investorite majandushuvid saavad tugevalt kahjustatud. Neil on kohustus sellises olukorras panna väärtpaber jälgimise alla," kommenteeris Lillepea börsi teadet, et Q Vara võlakirja juurde on tehtud vaatlusmärge.

"Meil ei olnud muud probleemi kui see, et ei osanud ladu mõnes kohas õiglaselt hinnata ja tegime audiitoritega veidi kauem tööd, et asjad oleks objektiivsed," lisas Lillepea.

Q Vara omanikfirma SLProductionsi (SLP) maksehäireid kommenteeris Lillepea järgmiselt: "SLP võla avastasime ise alles eelmisel nädalal. Sel nädal klattisime ära, ma arvan, et paari nädalaga võetakse maha. Liisinguid ei võeta reeglina automaatselt maha."

Krediidiinfo andmetel on maksehäireregistri osalistel kohustus võlainfot värskendada vähemalt kord nädalas. Seega kulub maksehäire veebist kustutamiseks kuni seitse päeva.

Möödunud reedel teatas Lillepea aripaev.ee-le, et nad jõudsid maksehäirete tekkimises selgusele. "Hansapank oli saatnud meie liisinguarved valele aadressile. Me oleme Mustamäel ja arved olid kadunud. Ehk ei olnud süüdi ka Krediidiinfo. Lihtsalt arusaamatus seoses meie kolimisega," põhjendas Lillepea.

Eilseks oli SLP toonase poole miljoni kroonise maksuvõla vähendanud 205 262 kroonini.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt