13. märts 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Riik ostab hankega õpetajatele 4000 arvutit käia

"Kavandatava projekti eesmärk on tänapäevaste töövahendite ja õpikeskkonna abil aidata kaasa õpetajate töö kvaliteedi ja efektiivsuse kasvule, väärtustada pedagoogi ametit ning tõsta õpetajate motivatsiooni eri õppematerjalide ning meetodite kasutamiseks," märkis haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsioonibüroo juhataja Tarmu Kurm.

Hange on Kurmi sõnul plaanis välja kuulutada märtsi jooksul, kuid projekti täpne eelarve ei ole veel teada.

"Projekti raames tagab riik aastatel 2008-2010 kõigi vähemalt 0,5 normkoormusega töötavate üldhariduskoolide õpetajate varustamise sülearvutiga personaalseks kasutamiseks ning töötatakse välja süsteem sülearvutite uuendamiseks," märkis Kurm.

"Iga kool saab 2008. aastal vähemalt ühe sülearvuti ja lisaks arvuteid proportsionaalselt sihtgrupiks olevale õpetajate arvule. Koolid ise otsustavad, millistele õpetajatele esmajärjekorras arvutid personaalseks kasutamiseks anda," märkis Kurm.

"Loomulikult oleme hankest huvitatud. Kõik oleneb hanke tingimustest: kui pika perioodi jooksul, tarnetähtaeg ja muu vajalik info," märkis Ordi juht Sulev Sisask.

Seda, kui palju 4000 sülearvutit maksma võiks minna, Sisask kommenteerida ei osanud. "Ei oska hinda kommenteerida, sest kõik oleneb hanke tingimustest. Natuke olen kuulnud, et see on õpetajatele suunatud hange, kuid küsimus on korralduses, sellest me pole veel teadlikud. Kõik õpetajad ei taha ilmselt ka ühesugust arvutit, nagu kõik inimesed ei sõida ju ka sama marki autodega," lisas Sisask.

Tema sõnul võiksid sellest hankest olla huvitatud just rahvusvahelised brändid, nagu Dell, HP, Siemens ja Acer, mis on Eestis ka populaarsed.

Arvutitootja Delli Eesti esinduse müügi- ja turundusjuhi Katrin Sillametsa sõnul võib riigi arvutihange jääda 30-40 miljoni krooni vahemikku, täpsemalt saab seda öelda siis, kui on teada ka konfiguratsioonid.

"Kindlasti osaleme hankel," vastas Sillamets küsimusele, kas Dell on huvitatud haridus- ja teadusministeeriumi sülearvutite hankest.

"Loomulikult mõjutaks see ka käivet, kui meilt need 4000 arvutit tellitaks. Eks ikka tõstaks. Dellil pole 4000 sülearvuti tootmine mingi probleem. Kuid seal on küsimus ka selles, et mängitakse madalatel kasumimarginaalidel," märkis Sillamets.

Tema sõnul võib 4000 arvuti hange jääda 30-40 miljoni krooni kanti, kuid seni, kuni konfiguratsioonid pole selged, ei saa seda täpselt öelda.

Projekti viib ellu Tiigrihüppe Sihtasutus. Kurmi sõnul sõlmib sihtasutus koolidega lepingud, mille alusel kõik koolid saavad kindla summa sülearvutite ostuks ja nimekirja hankega välja valitud firmadest. "Kui kool soovib osta kallimaid arvuteid või suuremal arvul programmiga ettenähtud summast, võib ta seda teha oma raha kasutades. Kolme aasta möödudes saavad õpetajad arvutid jääkväärtusega endale välja osta," lisas Kurm.

IT-toodete ja -teenuste pakkumine on MicroLinki põhitegevus, seega osaleme seda liiki konkurssidel. MicroLinkile ei moodusta hange üle 10% ettevõtte aastakäibest. Tõenäoliselt ostetakse arvutid hinnaklassis 12 000 krooni sülearvuti kohta. Ligikaudse hinnanguna jääb 4000 arvuti hanke maht 40-50 miljoni krooni vahele. Sülearvutite ostu hind sõltub ka ostja esitatavatest nõuetest sülearvutitele ja nende hooldustingimustele. Nii suurte hangete puhul teevad sülearvutite tootjad märkimisväärseid allahindlusi.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt