Vaheajaks seiklusi ja nalju

Mari Hiiemäe 14. märts 2008, 00:00

"Hortoni" tulekut ekraanidele on oodatud vist küll sama innukalt nagu omal ajal "Shreki" või "Jääaja" erinevaid osi. Tegemist on lõbusa ja lustaka koguperefilmiga, mida on hoolega reklaamitud juba sügisest. Ainuüksi Tallinna Coca-Cola Plaza alustab tänasest filmi näitamist rohkem kui kahekümne seansiga päevas.

"Hortoni" nimitegelane on trullakas animaelevant, kellest tõotab saada järjekordne laste lemmik. Horton on kaastundlik ja sõbralik ning ei kohku tagasi ka kõige kummalisemana tunduvatest ettevõtmistest, et teistele head teha. Filmis võtab Horton enda missiooniks päästa tillukesel tolmututil asuva maailma elanikud, kes on temast kümneid kordi pisemad.

Kerge see ei ole. Või kuidas saakski kerge olla suhtlemine imetillukese rahvaga, keda Horton ei näe, vaid ainult pooljuhuslikult teab, et nad olemas on. Elevandi rõõmus tervitus kõlab pisiplaneedi rahvale nagu kõuemürin, Horton kuuleb nende hääli aga ainult tugeva valjuhääldi abil.

Lisaks lastepärasele seikluslikkusele ning toredatele karakteritele on selle linaloo plussiks veel asjade suhtelisusele viitamine parajalt lihtsustatud vormis, et väike vaataja kõigest ikka aru saaks. Filmi lõppedes on igaühel vaba fantaasia arutada, kas meie endi maakera on ehk tolmukübe mõne hiiglasuure sees, mida me tajuda ei oska, või peitub mõni imetilluke nähtamatu maailm hoopis meie jalgade ees tolmus.

Prognoositav populaarsus saadab ka nädala teist filmi "Spiderwicki kroonika", mis oma olemuselt meenutab veidi eelmisel aastal kinodes näidatud linateost "Sild Terabithiasse". Selle filmi tegelasi kehastavad suuresti päris näitlejad, kuid osalt fantaasiate markeerimiseks, osalt filmitegelikkuse juurde kuuluvana lisanduvad tegevusse ka arvutigraafika abil liikuma pandud animategelased.

Vanaonu pööningult leitud salapärase raamatu uurimise tulemusel algab seiklus kaksikute Jaredi ja Simoni jaoks, kus neil tuleb lahendada mitu pingelist olukorda ning jõuda ühisele keelele vanas majas elavate kummaliste olenditega.

Pinget ning salapära on "Spiderwicki kroonikas" "Hortonist" rohkem, mistõttu ei sobi film vaatamiseks alla kuueaastastele lastele. Veidi vanemate jaoks on "Spiderwicki kroonika" näol tegemist lummava lastepõnevikuga.

Kui "Spiderwicki kroonika" peamine sihtgrupp on eelkõige koolilapsed, siis "Horton" on tõeline koguperefilm. Muretuks ajaveetmiseks sobib see ka päris suurtele ning kuna film on dubleeritud eesti keelde, saavad sellest aru ka kõige pisemad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing