Majaomanik saab seksuaalkurjategijate eest riigilt raha, naabrid hüsteerias

14. märts 2008, 18:35

Californias kolisid jaanuaris ühte
üürimajja 19 tingimisi vabastatud seksuaalkurjategijat, majaomanik saab igaühe
käest riigilt 1500 dollarit kuus, kuid naabrid kipuvad turvalise ja
kallihinnalise elurajooni kaotuse pärast mässama.

“Oled sa segi või, sa ajad ümberkaudsetele inimestele hirmu peale!” kirjeldas naaber oma vestlust majaomanik Mile Milivojeviciga. Naabri väitel hakkas mees naerma ja ütles: “Ma pean naabreid diskrimineerimise asjus harima,” kirjutas Los Angeles Times. Riigilt saab Long Beachi kinnisvaraomanik ühe asuka eest 1500 dollarit kuus, mis on 500 dollarit üle sealse turuhinna. Mehe firma nimi on Light Green Money (võib tõlkida: kerge raha, kuivõrd dollarid on rohelist värvi), naabrid on selle üürimaja ristinud “The Predator House'iks” ehk kiskja majaks.

Naabermaja omanik sättis kaks nädalat tagasi seinale sildid “Läbikäik keelatud”. Marge Landressi sõnul tahaks ta oma maja maha müüa, aga kes seda osta tahaks. Kohalikud võimud on elanikega üksmeelt väljendanud küsimuses, et sellist asja on lubamatu nõnda ülbelt ja varem sõnagi lausumata lihtsalt ära teha.

Mõni kohalik naine kannab õhtul väljas käies kaitseks kaasas pesapallikurikat, paljud pered on oma uksi tugevamaks kindlustanud ning lapsi üksi välja mängima ei lubata. 19 hiljuti pärast omanikuvahetust majja kolinud meest on vägistajad ja lapsepilastajad.

Kriminaalhooldusameti esindaja Gordon Hinkle`i sõnul teevad võimud oma parima: “Kas on tõesti turvalisem jagada need ilma oma koduta mehed ühe-kahekaupa eri kvartalitesse laiali või hoopis 10-12 kaupa ühte kohta, kus saame neil silma peal hoida?”

Kohalik seadus keelab seksuaakurjategijate elupaigana kohad vähem kui 2000 jala (600 m) kaugusel parkidest ning alg- ja keskkoolidest. Lasteaedu see keeld ei puuduta, neid on Long Beachis kõnealuse maja lähedal kaks. Kohalikud võimud on märtsis asunud arutama võimalikke seadusemuudatusi. Seni aga elanike hüsteerilised reageeringud jätkuvad: üks eksretsidest pakkunud tänaval 16aastasele poisile abi prügiämbri tühjendamisel, naiste kaebuste järgi üritanud mõned mehed nendega juttu teha.

Eestis võib sarnaste juhtumitena viimaseil aastail välja tuua kohalike vastuseisu Nõmmele narkovõõrutusega tegeleva asutuse, varem aga uue Tartu vangla rajamise vastu. Sel teemal esitati nii rohkem kui ka üldse mitte argumenteeritud väiteid kaasnevast ümbruskonna turvalisuse vähenemisest ja kinnisvarahindade langusest. Tallinna linnavõim määras aga mõned aastad tagasi pikalt vanglas, sealhulgas seksuaalkuritegude eest, istunud mehe noorsootöötajaks. Mees naasis peagi vanglasse süüdi mõistetuna oma hoolealuste vägistamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2008, 18:35
Otsi:

Ava täpsem otsing