16. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Haapsalus elamispindade pakkumine mitmekordistunud

Pakkumiste hulk ja valikuvõimaluste avardumine nii klientide maitset kui ka võimalusi silmas pidades on Haapsalu kinnisvaraturu aktiivsuse üheks oluliseks mootoriks.

Haapsalu elamispindade turul toimub praegusel ajal aktiivseim tegevus järelturu korteritega.

Järelturu korterite kasuks otsustatakse üsna proosalistel põhjustel: üldjuhul on hinnaklass sissetulekutele vastav, sissejäetav köögimööbel jne.

Haapsalus on nõutud korterid, mille asukoht, hind, ruumilahendused, suurus ning ka naabrid, kellega koos ühiseid ruume ja sõprussuhteid jagada, vastavad kliendi ootustele.

Ostja käib kodukandidaate mitu korda vaatamas, võrdleb teiste samal hinnatasemel pakutavate korteritega ning sobivuse korral lähebki tehinguks.

Ei saa öelda, et veninud müügiperioodid on praegu üldine nähtus. Toimunud on üsna mitmed kiired tehingud, kus ostja leitakse olemasolevate klientide seast juba samal päeval.

Siinjuures julgustaksingi kõiki rohkem suhtlema kogenud spetsialistidega, kellel on ülevaade piirkonna klientidest ja objektidest.

Haapsalu järelturu korterid on viimase aastaga langenud umbes 5-10 protsenti. Hinnalanguse taga on eelmainitud kinnisvararalli, mille käigus suur hulk omanikest oma vara liiga kõrge hinnaga müüki pani.

Selge on see, et klient on suhteliselt hinnatundlik, seda eriti väiksemates linnades. Ulmelise hinnaga objektid klienti ei leia.

Eelistused piirkonna osas on jäänud varasemate aastatega samaks. Ääre- ja kesklinna korterite hinnad on sarnased ja pigem saab otsustavaks maja vanus, korteri planeering ning võimalus see aastate pärast edasi müüa. Mereäärsete eluasemete ning vanalinna korterite puhul ületab nõudlus praegugi pakkumist ning hinnad on teistest piirkondadest märgatavalt kõrgemad.

Huvi on kasvanud ka väljaspool Haapsalut, näiteks Taeblas või Linnamäel asuvate korterite vastu. Huvilisteks on peamiselt väiksema ostujõuga pered, samas ka need, kes lähtuvadki koduotsimisel linnast välja jäävast asukohast ja rahulikumast ümbruskonnast.

Nõutuimad on kolmetoalised heas seisukorras ja asukohas korterid, rohkem tehinguid toimubki kahe- ja kolmetoaliste korteritega.

Ostjate sihtgrupist on aktiivseimad noored pered ja pensionipõlve pidavad inimesed väljastpoolt Läänemaad, samas ka keskealised inimesed, kes pärast laste kodust lahkumist vahetavad korteri väiksema, kuid kvaliteetsema vastu.

Kevadele iseloomulikult on märgata huvi kasvu maamajade, suvilate ja ehituseks sobilike merelähedaste maatükkide vastu.

Nõutuimad on taas mereäärsed kinnistud. Oluliseks peetakse lisaväärtust (nt looduskaitse, maja pikk ajalugu, algupärane renoveerimine).

Väiksema sissetulekuga inimesed otsivad rahuldavas seisukorras maamaju, mille renoveerimisele ei kulu liialt palju.

Autor: Kerli Nilp

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt