Enn Tosso • 16. märts 2008
Jaga lugu:

Inseneriehitus ja YIT nõuavad Artigilt 48 miljonit krooni

Inseneriehituse juhatuse liikme Rene Naptali sõnul nõuab ettevõte Artig KV-lt 18 miljonit krooni. Naptali hinnangul on lootust, et Artig KV suhtes ei tule algatada pankrotti ning jõutakse kompromissile.

Kolmapäeval toimus Harju maakohtus eelistung, kus arutati Insenerehituse ja YITi pankrotiavaldust kinnisvaraettevõtte Artig KV vastu. "Kümme päeva on n-ö armuaega, et kokku leppida," ütles Naptal.

Ta avaldas siiski lootust, et jõutakse selle aja jooksul kompromisskokkuleppele. Naptali sõnul on põhinõue Artig KV vastu 18,3 miljonit krooni, millele lisanduvad intressid. Need võlad on tekkinud 6-7 kuu jooksul. Naptal on võla tasumise osas lootusrikas, sest tema hinnagul on hinnalangus kinnisvara müüki taas aktivseerinud ning seetõttu on Artig Kinnisvara taas maksejõuline. "Nad on pangalaenu tasunud ligikaudu 40 miljonit krooni," märkis ta.

ASile YIT Ehitus võlgneb Artig KV 30 miljonit krooni. Ettevõtte juhatuse esimees Priit Sauk avaldas vaid napisõnaliselt lootust, et et Artig KV vastab nende ettepanekutele, mis nad juba ammu on esitanud. "Seni pole nad meile midagi vastanud. Siiski on meil järgmiseks nädalaks nendega kohtumine broneeritud," märkis ta.

Artig KV tegevjuht Marek Antoniak ei soostunud teemat eelmisel nädalal kommenteerima. Kohus on andnud 25. märtsini aega kokkuleppe saavutamiseks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas