ÄP fototoimetus • 16. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Üks küsimus: Kui kaua on arendaja nõus ootama ostjalt kogu raha kätte saamisega?

Vaadates erinevate arendajate müümata projekte, tuleb tõdeda, et on aeg võtta kasutusele leidlikumad ja paindlikumad skeemid. Sellest tulenevad riskid ja kohustused peab iga korteriostja enda jaoks väga hästi selgeks tegema, sest ükskõik mis skeem see ka ei oleks, jääb ostuhinna ja pangaintresside tasumise kohustus ostjale.

Ei ole küll Pindi Kinnisvara pakutavat skeemi põhjalikult uurinud, aga antud võimalus võiks minu arust näiteks sobida inimestele, kes oskavad oma lähituleviku rahavooge kindlamini ette ennustada.

Juhul kui projekti rahavoog antud skeemi lubab ja projekti tasuvusarvutuste juures skeem ennast õigustab, võib ju antud skeemil jumet olla. Ise oleme oma projektide puhul nimetatud lahendust vältinud. Küll oleme klientidega personaalsel tasemel erinevaid maksegraafikuid kokku leppinud sõltuvalt juba objekti valmimise tähtajast, üle andmise tehnilistest iseärasustest, kliendi isiklikest vajadustest ja muudest põhjustest lähtuvalt. Ooteaeg sõltubki konkreetsetest kokkulepetest. Pooldame personaalset ning konkreetselt kliendi vajadustest lähtuvat pakkumist ja kokkulepet kliendiga.

Püüdes küll olla igati paindlikud, lähenedes igale kliendile ja tema alternatiivsetele ostu rahastamisskeemidele individuaalselt, me praegu sellist teenust ei paku. Meie arendatud Tammelaane elamurajoonis müüme kinnistuid, Pindi KV Uuesalus aga hoonestatud kinnistuid.

Nagu öeldakse - tasuta lõunaid ei ole olemas. Müügihinnad on küll turuhindadest kõrgemad, kuid see-eest on järelmaksu kasuks otsustajal tõepoolest väljareklaamitult püsikulud laenu teenindamiseks null krooni.

Ilmselt eelistavad järelmaksu varianti inimesed, kellel käsil nn koduvahetusprotsess - kuni vana kodu müügiprotsess kestab (aasta), uue kodu (mis on küll turuhinnast veidi küll kallima hinnaga) soetamiseks klassikalist laenu võtma ei pea, millega kaasneks paratamatult ka intressikulud.

Sellisel juhul on arendaja ja pankade vahel sõlmitud faktooringleping: pank tasub arendajale ostjate müügiarved ning kannab eeldatavasti ka nõude täitmata jätmise riisikot.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt