Euroopa börsidel aktsiad upuvad

17. märts 2008, 13:47

Riburadapidi halbu uudiseid on tõuganud
Euroopa börside liikumist laialt kajastava Stoxx 600 indeksi täna keskpäevaks
3,4 protsendiga miinusesse.

Aktsiaturgu jälgiv koondindeks liigub 294 punkti tasemel. Nii madalat taset nähti viimati 2005. aastal. Indeksi põhjal on Euroopa börsidel aktsiahinnad andnud alates möödunud aasta juunist järele keskmiselt 27%.

Uus jamade ring sai alguse taas USAst. Nädalavahetusel üritas Ühendriikide keskpank taas pangandussektorit päästa, alandades erakorraliselt pankadele laenatava raha hinda 3,5 protsendilt 3,25 protsendini.

Lisaks andis keskpank abistava käe investeerimispangale JPMorgan Chase, mis võttis kätte maaklerfirma Bear Stearns päästmisprogrammi, pakkudes viimase aktsionäridele iga aktsia eest 2 dollari väärtuses JPMorgan Chase aktsiaid.
Olukorra tõsidust näitab fakt, et Bear Stearns aktsiatega kaubeldi veel reede õhtul 30 dollari tasemel. See näitab, et investorid on hinnanud veel liialt kergelt olukorra tõsidust.

Euroopa pangandussektori langust juhib UBS AG, mis viskas turul teate, et koondab kuni 8000 töökohta, soovib raha kaasamiseks korraldada aktsiaemissiooni ja üritab oma üksusi müüa. Aktsia on langenud 11% ning liigub tasemel 25,18 franki. Viimati langes väärtpaber niivõrd kõvasti kümne aasta eest.

Deutsche Bank AG kaotas päevaga 5,8% ja BNP Paribas SA 5,4%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2008, 14:08
Otsi:

Ava täpsem otsing