Aasta betoonehitiseks 2007 valiti Puurmani kaarsild

Siim Sultson 19. märts 2008, 00:00

Pedja jõge Tallinna-Tartu maanteel ületava Puurmani silla ehitamine oli mitmeetapiline ja keeruline töö. Ehituse keerulisemaks kohaks oli kaarte ning dekiplaadi lukuosa betoneerimine. Koormuste ühtluse nimel tehti töid korraga mõlemalt kaldalt. Eelnevalt püstitatud raketise püsivuse tagas jõe põhja toetuv abisild. Pärast silla kaarte betoneerimist rajati sellele toetuvad vahesambad. Enne dekiplaadi betoneerimist eemaldati kogu alusraketis, kaldasammaste ümbrus täideti uuesti. Plaadi betoneerimine toimus koormuse ühtlase jaotumise nimel samuti kahelt kaldalt korraga.

Arhitekti eriauhinna saanud Tartu Lotte lasteaed aadressil Ida tn 8 kerkis tegelikult näotusse nõukogude okupatsiooni ajastu paneellinnakusse. Sisearhitektuurile rõhuva hoone keskmeks on saal ja seda ümbritsev mängukoridor. Saali ja mängukoridori osa katavad eksponeeritud monoliitbetoonist kassettlagi, saali betoonist seinad ja lehtrikujulised valguskaevud on lauamustriga betoonist.

Tellija eriauhinna saanud kortermaja Tallinnas Kakumäel Selise tn 26 kerkis õnnestunult juba väljakujunenud ümbrusse.

Väljakujunenud keskkonda kerkis ka ehitaja eriauhinna võitnud Martin Aunini projekteeritud Nõmme eramu. Hoone fassaadil ja osaliselt interjööris domineerib peensaetud laudiseraketisega valge monoliitbetoonpind. Valget betoonpinda on erineval kujul eramu ümber. Terrassidele on paigaldatud valged terrazzoelement-plaadid. Kõvakattega teed eesaias on valgetest munakividest säästubetoon-sillutisega.

Tänavusele konkursile laekus 25 tööd. Konkursi žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest eesotsas Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu ja Eesti Ehitusettevõtjate Liiduga. Esindajad olid ka Eesti Arhitektide Liidust, samuti ehitusajakirjanikud Eesti ja Soome erinevatest väljaannetest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing