Merko soovib erandit korruptsioonireeglist

Katre Pilvinski 19. märts 2008, 00:00

"Kriitika liiga madala hinna kohta ei ole maksumaksja seisukohalt kuigi veenev argument," kommenteeris Toomik. ASi YIT Ehitus juhatuse esimees Priit Sauk ütles, et Merko Ehitus suudab projekti ehitada, kuid korruptsioonikahtlustus võib olla üks põhjus, miks pakkumine tagasi lükati.

Hanget korraldava "Kolme venna" agentuuri juht Zigurds Magone selgitas, et Merko jäeti eemale, kuna ettevõte ei vasta korruptsioonivastastele põhimõtetele. Magone sõnul on Merko Ehitus soovinud, et rahvusraamatukogu hankel tehtaks erand ja ettevõte lubataks osalema. "Seda nõudes ja kriminaalasja alustamisele viidates tunnistavad AS Merko Ehitus ja SIA Merks põhimõtteliselt, et nad ei vasta korruptsioonivastastele standarditele," lausus Magone.

Kas Merko Ehituse väikeaktsionäri suhtes on õiglane, et karistatakse kõiki aktsionäre, eraldades uuele ettevõttele 300 miljonit krooni?

Finantsinspektsiooni juhatuse liikme Kilvar Kessleri sõnul võib aktsiaselts ettevõtte juhtorgani liikmelt kahju välja nõuda, kui ta on oma kohustusi rikkunud.

"Börsiemitendi nõukogu ja juhatus ning nende liikmed peavad käituma ettevõtte parimates huvides. Juhtorgani liige peab olema hoolas, otsuste vastuvõtmiseks piisavalt informeeritud ega tohiks võtta aktsiaseltsile põhjendamatuid riske," loetles Kessler.

Drastilisematel juhtudel võib aktsionär nõuda kahju hüvitamist teiselt aktsionärilt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing