Venemaa käitumine vähendas Tallinna Sadama tulu mullu 15%

ÄP 19. märts 2008, 00:00

Statistikaameti andmetel on kaubaveod Eesti sadamates kahanenud 2002. aasta tasemele. Tallinna Sadama pressiesindaja Sven Ratassepp ütles aripaev.ee-le, et 15protsendiline vähenemine on kujunenud olukorras siiski suhteliselt hea tulemus. "Seetõttu ei ole praegu ka olulist survet meie senistele investeeringutele," märkis ta.

Tallinna Sadama vahearuande järgi kujunes 2007. aasta majandustegevuse tulemus ootamatu muutuse oludes. Aasta esimesel poolel kasvutempos liikunud kaubamaht pöördus aasta keskel järsule langusele, mis aasta kokkuvõttes viis kaubamahu vähenemisele 13 protsendi võrra.

ASi Tallinna Sadam läbiva kauba peamisest lähteriigist Venemaalt lähtuva vedellasti- ja kivisöevoo suunasid kaubaomanikud ümber Venemaa enda või teistesse piirkonna sadamatesse. Ka sadamat läbinud reisijate arv vähenes veidi. Kaubamahu vähenemise erakorralisest iseloomust tingituna jäi see oodatule alla ning samuti vähenes turuosa Läänemere idakalda suuremate sadamate hulgas.

Kaubamahu vähenemine tõi kaasa ka ASi Tallinna Sadam tegevustulude ja tegevuse efektiivsuse kahanemise.

Sel aastal Tallinna Sadam olulist muutust kaubamahtude puhul ei näe, pigem olukord stabiliseerub.

Samas reisijate suhtes on aasta algus olnud positiivne. 2008. aasta jaanuar ja veebruar olid reisijate arvu poolest Tallinna Sadama ajaloo kõige paremad kuud. "Ootame tänavu peaaegu 100 000 kruiisireisijat rohkem kui möödunud aastal ja loodame trendi jätkumist," ütles Ratassepp.

Praegune kaubavahetus Venemaaga on justkui üle rindejoone kauplemine. Raudtee on Venemaa sanktsioonide tõttu kaotanud ligikaudu 40 protsenti käibest, mistõttu Sillamäe sadama käive on langenud samas suurusjärgus.

Me ei oota kelleltki abi ega looda suhete normaliseerumisele Venemaaga. Kaubavahetuse taastamiseks ei astu ei Venemaa ega Eesti mingeid samme. Oleme kaotanud väetisetransiidi Venemaaga, praegu panustame uute autode vedamisele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing