Börsikommentaar: meie õues rõõmutantsu ei tehtud

19. märts 2008, 15:26

Tallinna börsiinvestorid oma USA ja Aasia
kolleegide rõõmu ei jaganud – aktsiad lõpetasid päeva valdavalt miinuspoolel –
indeks kaotas 0,45% eilsest väärtusest.

Kui USA põhilised indeksid näitasid eile rohkem kui kolmeprotsendilisi tõuse ja Aasia jälgitavamad börsipeeglid reageerisid sellele täna hommikul vähemalt kaheprotsendilise hüppega, siis eurooplased jäid reserveeritumaks, isegi kergelt pessimistlikuks – Euroopa peamised indeksid olid pärastlõunaks kaotanud veidi alla ühe protsendi väärtusest.

Tallinnas möödus päev üsna vaikselt – suuri käibeid ja üllatavaid liikumisi ei olnud. Tipphooajaks valmistuva laevakontserni Tallinki aktsia langes 2,35% ehk 12,99 kroonile. Veebruaris tehtud põhjast ollakse küll veel 8 protsendi jagu kõrgemal, kuid aktsia liigub endiselt atraktiivsel tasemel, kaubeldes nähtavalt alla raamatupidamisväärtuse. Kuigi tulevik tundub Tallinki jaoks olevat üsna ilusates toonides, ei lase laevaaktsial tõusta eelkõige turgudel valitsev negatiivsus. Mäletavasti avaldas Tallink märtsi alguses veebruarikuu väga head veonumbrid, mille järgi kasvas reisijate arv koguni kolmandiku võrra. See on signaal, et eelmisel aastal tugevaid lööke saanud ettevõtte maine on taastumas ning reisijad valivad liikumiseks üha enam uute ja mugavamate laevadega Tallinki, mistõttu praegu ei ole ka põhjust, miks laevakontsern ei võiks ka edaspidi oma veonumbreid ja seeläbi ka majandustulemusi tublisti parandada.

Olympic EG aktsia kukkus 1,77%, Baltika väärtpaber kaotas aga 2,24% oma eilsest sulgemishinnast. Tõusjad jäid vähem kui kaheprotsendilisele plusspoolele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2008, 15:26
Otsi:

Ava täpsem otsing