Kohalikku metsaraiet peaks suurendama

19. märts 2008, 12:52

ASi Puukeskus tegevdirektori Atso Matsalu arvates peaks
kohalikku metsaraiet suurendama, et Venemaa tollide tõstmine Eesti
puidutööstust raskustesse ei suruks.

“Arvan, et kui tulevad tollid peale, siis lõpeb Eesti metsatööstuses Vene toorme, palgi ostmine praktiliselt ära. Siis lõpptootehind muutub ja enam ei kannata turul müüa. Metsatööstusliit peaks viima poliitikute seas selgitustööd tegema, et muuta seadusi ning teha erametsaomanikele metsa müük ikkagi atraktiivseks maksusoodustustega, samal moel kui Soomes," rääkis Matsalu.

Matsalu sõnul tekitab tollide kallinemine kohalikule metsasektorile ikkagi probleeme. "Suund on see, et Eestis tuleb rohkem raiuda. Headel aegadel on Eestis raiutud isegi üle 10 miljoni tihumeetri. Kohalikku metsaraiet peaks suurendama. Samamoodi mõtleb ka Soome, kuigi Soome probleem on rohkem ikkagi paberitööstusepuit, mitte nii palju kui saetööstuse oma. Eesti metsad võimaldavad praegu raiuda. Ega siin muud midagi üle ei jää. Kui Venemaa tollimaksude osas alla ei anna, kuigi läbirääkimised veel käivad, siis on suhteliselt tõenäoline, et muutus tuleb,“ ütles Matsalu.

AS Puukeskus on UPM-Kymmene Wood Products liige, mis on juhtiv metsatööstuskontsern Euroopas. Puukeskus hangib toorainet tootjaile ja müüb valmistoodangut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2008, 12:52
Otsi:

Ava täpsem otsing