Kuidas peaks füüsikat õpetama. VIDEOD

19. märts 2008, 12:14

Walter Lewin on Massachusettsi
tehnoloogiainstituudi füüsikaprofessor, kes on teinud füüsikaloengutest
tõeliselt meeldejääva etenduse.

Loengutes teeb ta füüsikaseadused tudengitele puust ja punaseks, pannes sageli näiliselt isegi oma elu ohtu. Näiteks lasi ta oma näo juurest lahti pendli otsa kinnitatud raskuse, teades, et kui ta ise raskusele hoogu ei lisa, kaotab see füüsikaseaduste kohaselt õhu liikudes energiat ning peatub tagasiteel vahetult enne tema nägu. Nii läkski. „Ma olen ikka veel elus. Füüsika töötab,” ütles ta aplodeerivatele üliõpilastele.

71-aastase Lewini sõnul kulus tal kümneid aastaid, et aru saada, kuidas füüsikat õpetama peab. Igavate valemite asemel on vaja tegevust.

Iga loeng on üles võetud kolme kaamera poolt. Katseseadmed on enamasti ehitatud konkreetse loengu jaoks, mis teeb kogu loenguseeria maksumuseks 300 000 dollarit, kirjutas Yahoo.

Nii kallis projekt õigustab end ainult siis, kui tudengid sellest tõepoolest kasu saavad. „Ma keskendun sellele, et katsed oleksid selgelt fokuseeritud, täpsed ning lõppeksid meeldejäävalt,” ütles Lewin.

Lewini loengud on võetud videosse ning neid on võimalik vaadata ka neil, kes MITi tudengite hulka ei kuulu. Vaata videosid siit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2008, 11:29
Otsi:

Ava täpsem otsing