Pisivargaid pistetakse vangi

19. märts 2008, 08:18

Riigikogu õiguskomisjon valmistab ette
seaduseelnõu, millega soovib lõpetada poevaraste trahvimise alla 1000-krooniste
varguste eest ja võimaldab neid uuesti vangi panna.

Aasta eest 15. märtsil hakkas kehtima seadusemuudatus, mille kohaselt mitmekordne vargus, kui varastatu väärtus jäi alla 1000 krooni, muudeti väärteoks, mille eest sai määrata vaid trahvi ja kuni kuuajase aresti, kirjutas Postimees.

Selle tulemusel jooksid pätid poodidele tormi, kalkulaatorid arvutamiseks näpus, et varastatava väärtus üle 1000 krooni ei kasvaks.

Pärast vahelejäämist said vargad trahvi, mida enamikul juhtudel ära ei maksnud, aresti määramise võimalust kasutati arestimajakohtade nappuse tõttu samuti vähe.

Riigikogu õiguskomisjoni aseesimehe Kalle Laaneti sõnul määrati sel aastal vaid 11 protsendi pisivarguste eest arest, eelmisel aastal oli see protsent veelgi madalam, kaupmeestele tekitas see vaid peavalu, mistõttu hakkasid nad kohe nõudma, et taastataks võimalus korduvad vargad vangi panna.

«Pärast dekriminaliseerimist kasvas varguste arv ligikaudu kaks korda. Kuna samal ajal kasvas ka keskmine varguse summa, siis majanduslik kahju suurenes isegi rohkem kui kaks korda,» ütles Selveri kaubandusketi juhataja Ain Taube.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2008, 08:18
Otsi:

Ava täpsem otsing