Korgipuust ehted

Ragne Nukk 20. märts 2008, 00:00

Rändnäituse projekt sai alguse Portugalist ja hõlmab nüüd juba kahekümne kaheksa osaleja töid üle Euroopa. Näitusega kaasneb ka põhjalik kataloog.

Väljapanekul saab näha nii kantavaid kui ka eksperimentaalehteid, mille autoriteks on kunstnikud Portugalist, Leedust, Hollandist, Soomest, Hispaaniast ja Eestist. Esitletakse korgist kaelehteid, sõrmuseid, rinnanõelu, millele on aktsendiks lisatud hõbedat, pappi või lausa vilti. Tulemus on soe ja maalähedane.

Näituse pealkirjal "2nd SKIN" on kaks poolt. Esiteks, vahemere ääres kasvava korgitamme teine nahk valmib iga üheksa aasta tagant, alles siis saab korgipuud koorida. Esimene kiht, nn neitsikork, võetakse alles 25aastaselt korgipuult, veinipudeli korgi jaoks sobib aga 43aastase korgipuu koor.

Kork on üks omapärasemaid ja kummalisimaid materjale, mida ehte valmistamiseks kasutada võiks. Tavaliselt seostub kork ikka veini või köögitarvetega, ka mööbliga. Portugal kuulub maailma juhtivate korgitootjate hulka ning selle näitusega üritatakse anda korgile laiemat kasutusala ja suuremat väärtust, kui seni.

Teiseks peavad väljapaneku korraldajad inimese teiseks nahaks ehet, mis näitab sotsiaalset staatust ja identiteeti. Siia võib lisada ka korgi kui loodusliku materjali omadused, mis seostuvad samuti naha loomulikkuse, õrnuse ja koorumisega.

Eesti ehtekunstnikest on Kadri Mälgu kõrval esindatud ka multitalendikas Tanel Veenre, kes oma morbiidselt romantilisel moel seob ühte korgi, akrüüli ja hõbeda väljendusvahendid. Vähetähtsad pole siin ka tööde nimed "French kiss", "Põlenud süda", "Veritsev süda".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing