Tarvo Vaarmets • 19. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Meie õuel jäi rõõmutants ära

Tallinna börsiinvestorid eile oma USA ja Aasia kolleegide rõõmu ei jaganud. Aktsiad lõpetasid päeva valdavalt miinuspoolel - indeks kaotas 0,45 protsenti väärtusest. Kui USA põhilised indeksid näitasid üleeile üle kolmeprotsendilisi tõuse ja Aasia jälgitavamad börsipeeglid reageerisid sellele eile hommikul vähemalt kaheprotsendilise hüppega, siis eurooplased jäid reserveeritumaks, isegi kergelt pessimistlikuks. Euroopa peamised indeksid olid pärastlõunaks kaotanud veidi alla ühe protsendi eelmisest väärtusest.

Tallinnas möödus päev üsna vaikselt - suuri käibeid ja üllatavaid liikumisi ei olnud. Tipphooajaks valmistuva laevakontserni Tallinki aktsia langes 2,35 protsenti ehk 12,99 kroonini. Veebruaris tehtud põhjast ollakse küll veel kaheksa protsendi jagu kõrgemal, kuid aktsia liigub endiselt atraktiivsel tasemel, kaubeldes nähtavalt alla raamatupidamisväärtuse. Kuigi tulevik tundub Tallinki jaoks olevat üsna ilusates toonides, ei lase laevaaktsial tõusta eelkõige turgudel valitsev negatiivsus. Mäletatavasti avaldas Tallink märtsi alguses veebruarikuu väga head veonumbrid, mille järgi kasvas reisijate arv koguni kolmandiku võrra. See on signaal, et eelmisel aastal tugevaid lööke saanud ettevõtte maine on taastumas ning reisijad valivad liikumiseks üha enam uute ja mugavamate laevadega Tallinki. Seega ei ole praegu ka põhjust, miks laevakontsern ei võiks ka edaspidi oma veonumbreid ja majandustulemusi tublisti parandada.

Olympic EG aktsia kukkus 1,77 protsenti, Baltika väärtpaber kaotas 2,24 portsenti oma eilsest sulgemishinnast. Tõusjad jäid aga vähem kui kaheprotsendilisele plusspoolele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt