Üks küsimus: Millega peab arvestama, et saada kvaliteetne nisusaak?

Anne Ingver 20. märts 2008, 00:00

Nisu on intensiivkultuur ning vajab kasvatamisel seega intensiivsemat ja õigeaegselt teostatud agrotehnikat. Heades kasvuoludes on saagipotentsiaal kõrge. 2005. aastal saadi Jõgeval 8-9tonniseid talinisu ja 6tonniseid suvinisu saake.

Kvaliteetse saagi saamiseks peaks põllumees valima sordid, mida on Eesti tingimustes eelnevalt katsetatud (sordileht). Huvipakkuva sordi kohta võetud andmed internetist või mõnest välisajakirjast ei tarvitse kokku minna tulemustega, mis saadakse meie põldudelt.

Kesk-Euroopa pikem ja soojem kasvuperiood võimaldab kasutada pisut teist agrotehnikat ning võib anda teistsugused tulemused sama sordi kohta.

"Hea kvaliteet" või "hea sort" on väga lai mõiste ja võib tähendada erinevat aspekti erinevatele inimestele - kasvatajale (mida haiguskindlam sort, seda vähem on vaja teha kulutusi haigustõrjele, või mida suurem tera, seda väiksemad on sorteerimiskaod), jahuveskile (mida kõrgem mahumass, seda parem jahu väljatulek), pagarile (mida kõrgem proteiinisisaldus, seda kõrgem tuleb saiapäts, või mida parem taigna veesidumisvõime, seda enam saab tootesse vett lisada) ning sööjale (mida vähem on seal jääke kemikaalidest).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing