Hansapank: vaid ühel IT-spetsialistil 150st on magistri- või doktorikraad

Mariliis Pinn 20. märts 2008, 16:00

Hansapanga IT-personalidirektori Maria Küti
sõnul on Eestis tõepoolest puudus kõrgharidusega IT-spetsialistidest, eriti
kriitiliseks teeb tema sõnul olukorra IT-spetsialistide hariduse puudulikkus.

"Hinnanguliselt on vaid ühel IT-spetsialistil 150st magistri- või doktorikraad, mis pikas perspektiivis muudab olukorra tööjõuturul veelgi kriitilisemaks - meil pole noorte õpetamiseks piisavalt õppejõude," tõi ta välja hullema.

Sellel taustal on Hansapanga IT-divisjon astunud kaks sammu. "Osaleme Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi juures rahvusvahelise tarkvaratehnika professuuri loomises ning panustame sisemiselt uute töötajate värbamise asemel veelgi enam tänase töötajaskonna professionaalse kompetentsuse arendamisesse," selgitas ta.

"Mitte ainult IT-sektori ettevõtete, vaid kogu Eesti majanduse edu sõltub lähiaastatel sellest, kuivõrd suudetakse arendada ja parimal võimalikul viisil rakendada olemasolevate töötajate potentsiaali. Töötajate üleostmine kõrgete palkadega ei ole ahta tööturu ja majanduse jahenemise situatsioonis jätkusuutlik lahendus. Hansapank pakub oma töötajatele võimalust paista silma väga heade töötulemuste poolest, millega kaasneb ka rahaline tunnustus. Me ei maksa kõrgeid põhipalku, vaid eeldame, et kõrge intelligentsete inimeste kontsentratsioon loob soodsa keskkonna igaühe isiklikuks arenguks ja väga headeks töötulemusteks," lisas Kütt.

Samal teemal kommentaar: "Täna otsistakse Eestis 500 IT-spetsialisti"

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2008, 16:00
Otsi:

Ava täpsem otsing