Politsei vabastas Hiinas ehitusel töötanud orjad

20. märts 2008, 18:27

Hiina politsei vabastas 33 ehitusele tööle
pandud vaimupuudega inimest pärast seda, kui üks nende saatusekaaslane oli
teinud demonstratiivse enesetapu ja sellega loole võimude tähelepanu
juhtinud.

Hiina kirdeosa Heilongjiangi provintsi Hulani linnas toimunu kõlab kokku möödunud aastal Shanxi provintsis avastatud üle 1000 inimese orjatööga tellisetehastes, kirjutas Reuters täna. Hulanis leiti 33 inimest elamas 30 ruutmeetrises ruumis, kus sisustuseks olid õlekotid ja õhukesed tekid. Enne olid naabruses asuva politseikooli kursandid näinud seitsmenda korruse aknale tulnud meest, kes ilmselt valmistus alla hüppama. Kui inimesed kokku jooksid, ta seda tegigi, kirjutas Beijing Times.

Politsei leidis hiljem, et “paljud leitud inimestest ei osanud selgelt rääkida ega õieti öelda oma nime ja oma perekonna elukohta.” Vähemalt ühte neist oli seal peetud kolm aastat. Vaimupuudega isikud oli provintsi pealinna Harbini raudteejaamas meelitatud autodesse väidetavalt tööd pakkunud jõugu poolt. Nad pandi ehitusel lihttöid tegema, ära joosta üritanuid aga peksti ning terroriseeriti. Politsei vahistas neli kahtlusalust, 26 vangi saadeti koju, 7 aga asus tööbüroo vahendusel legaalsele tööle, teatas Hiina ajaleht.

Hiina võimud kuulutasid orja- ning lapstööjõule ametlikult sõja eelmisel aastal pärast mitmete drastiliste juhtumite avalikuks tulekut. Hiina valitsusest sõltumatud organisatsioonid on avaldanud infot, et Hiinas on taolise tööjõu kasutamine endiselt massiline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2008, 18:27
Otsi:

Ava täpsem otsing