Tallinnas saab iga laps lasteaiakoha

Mariliis Pinn 20. märts 2008, 19:09

Linnavolikogu kinnitas investeeringute kava
programmi „Lasteaiakoht igale lapsele” elluviimiseks Tallinnas aastatel
2008–2012.

Eesmärk tagada Tallinnas igale vajajale lasteaiakoht on abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul saavutatav, kui kavandatud programm õnnestub ellu viia, teatas Raepress. Investeeringute kava koostati, silmas pidades eesseisvate aastate prognoositavat vajadust uute lasteaiakohtade järele, ja see sisaldab nii uute lasteaedade rajamist kui ka praegu muuks tarbeks kasutavate hoonete taas lasteaiana kasutusele võtmist.

Investeeringute kava aluseks on linna haridusameti andmed lasteaedade tänase tehnilise seisundi kohta, mida arvestatakse iga-aastase rahastamise planeerimisel linnaosade ettepanekul. Analüüsi kohaselt on Tallinnas kõige suurem vajadus uute lasteaiakohtade järele Pirital, Haaberstis ja Kesklinnas, kuhu on vastavalt investeeringute kavale planeeritud täiendavaid kohti 11 uues või laiendatavas lasteaias, lisaks üks taasavatav lasteaed Põhja-Tallinnas ja üks Lasnamäel.

Laste arv aastani 2012 on Tallinnas prognoositud statistikaameti ja Eesti rahvastikuregistri andmete põhjal. Prognoos aastateks 2006–2018 näitab, et lasteaiateenuse vajajate arv tõuseb ühtlases tempos kuni 2012. aastani ning hakkab seejärel langema. Küsitlused on näidanud, et suurem osa vanematest soovib oma lapse panna just munitsipaallasteaeda.

„Mitmel viimasel aastal suurenenud sündimus tõstab vajadust lasteaiakohtade järele aastani 2012 oluliselt,” nentis Jäppinen. „Kui riik alles mõtleb, kuidas seda vajadust rahuldada, siis Tallinnas on juba reaalseid tegusid.”

Kava uute ja taasavatavate lasteaedade kohta sisaldab vabadele kinnistutele planeeritavaid uusi lasteasutusi, nagu näiteks Padriku tee 10, Narva mnt 120, Rännaku pst 28 ja Veerise tn 1 või olemasolevate koolieelsete lasteasutuste juurdeehitusi ning üürilepingutest vabanevate endiste lasteaiahoonete taaskasutusele võtmist. Nagu Jäppinen märkis, lisandus Tallinnas mullu enam kui 700 lasteaiakohta ning sel aastal üle 400 koha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2008, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing