23. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Pärnakad esitasid linnapeale umbusaldusavalduse

Avalduse seletuskirjas seisab, et kuigi linnaeelarve vastuvõtmine ja muutmine on volikogu ainupädevuses, on Pärnu linnavalitsus eelmise aasta linnaeelarvet volikogu tahte vastaselt vähendatud 116,5 miljoni krooni võrra.

Volinikud süüdistavad Viisitamme mullu mitme tellitud töö ja investeeringu eest tasumata jätmises ning nende maksekohustuste kandmises sellesse aastasse. Samuti jäi tegemata mitu olulist ja volikogu otsustega linnavalitsusele kohustuslikuks tehtud tööd.

Volikogu liikme, keskerakondlase Koit Pikaro sõnul väärib Pärnu paremat linnapead kui Viisitamm. "Arvan, et Viisitamm oleks pidanud tagasi astuma juba ligi pool aastat tagasi või vähemalt möödunud aasta lõpul, mil selgus, et linna eelarve on suures miinuses," sõnas Pikaro. Mehe sõnul on paljud Pärnu poliitikud seda meelt, et Viisitamm on nõrk isiksus ning ei suuda linna edukalt juhtida.

Küsimusele, kas umbusaldusavaldusele on oodata ka ülejäänud volikogu liikmete allkirju, vastas Pikaro, et kui inimesed käituksid vastavalt oma südametunnistusele, pooldaksid nad kõik linnapea umbusaldusavaldust.

Ettevõtja ja Pärnu linnavolikogu liikme Elmar Lepa sõnul pole Viisitamme umbusaldamiseks põhjust, tema sõnul tuleks vaadata inimesi tegevuse, mitte erakonna järgi. "See on opositsiooni töö, eks nad ikka teevad neid umbusaldusavaldusi. Minule ta midagi teinud pole ja ta toetab minu asju," kommenteeris Lepp.

Lepp ei usu, et umbusaldusavaldus Viisitamme vastu võiks üldse läbi minna. "Volikogus on kokku 33 liiget, ma ei usu, et sellest midagi välja tuleb," lisas ta.

Pärnu linnavalitsuse teatel viibib linnapea Viisitamm puhkusel. "Viisitamm on üleväsinud, tal on viimasel ajal olnud palju läbikukkumisi," selgitab Koit Pikaro.

See ei ole teps mitte esimene kord, mil opositsioon on kaalunud Viisitammele umbusalduse avaldamist. Juba eelmise aasta detsembris tehti Reformierakonnale ettepanek linnapea tegevust arutada, kuid erakond lükkas selle toona tagasi. See, kas umbusaldus läheb läbi või mitte, sõltub paljuski Reformierakonnast. Teatavasti on nad koos Keskerakonnaga juba aastaid linna juhtinud ning kokku sobitunud. Seni on Reformierakond igati kiitnud Viisitamme tööd, kuid eks nüüd tuleb neil otsustada.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt