Prügiaktsioon ootab tegijaid

Ain Alvela 24. märts 2008, 00:00

Korraldajate hinnangul on tegemist seni Eesti suurima kodanikualgatusega, mis on oma mastaapsuselt võrreldav laulu- ja tantsupeo või Balti ketiga.

Ettevõtmise meediajuhi Tiina Urmi sõnul usuvad algatajad, et eestimaalased suudavad näidata üles ühtsust ja jõudu ka vabas Eestis eksisteerivate oluliste probleemide lahendamiseks.

Hinnanguliselt tuleb talgulistel kokku koguda vähemalt 10 000 tonni metsaalustesse laialiloobitud prügi.

"Üleskutse ühe päevaga terve riik 10 000 tonnist illegaalsest prügist puhtaks koristada on maailmas enneolematu, kuid kindlasti teostatav," kinnitab Urm.

Vabatahtlikest koristajatele on lubanud appi tulla prügifirmad Cleanaway ja Ragn-Sells, kaitsevägi, enamik kohalikest omavalitsustest, RMK, Stora Enso, Eesti Raudtee jpt.

Koostatud on uusimaid tehnoloogilisi lahendusi kombineerides Eestimaa digitaalne prügikaart - koostöös vabatahtlike kaardistajatega on tänaseks sellele kaardile kantud üle 6200 prügikuhja, mis moodustab üle 60protsendi prognoositavast kogumahust.

Kaardistamisprotsess jõuab lõpule aprilli alguses. Prügikaarti saab näha kodanikualgatuse koduleheküljel.

Tiina Urm tõdeb, et suurim korraldajate ees seisev väljakutse on koristuspäeva logistika sujuv korraldamine. "Enam ei ole tegemist vaid ühe valla, ranna või maanteeäärte koristamisega," ütleb Urm. "Seekord on eesmärk ühe päevaga ära koristada kogu kaardile kantud prügi üle terve Eestimaa. Et see teoks saaks, on vajalik 40 000 vabatahtliku osalemine. Saame taas näidata, mida suudab korda saata ühtne rahvas."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing