Börsikommentaar: kas 4. juulil on Tallinna börs suletud?

24. märts 2008, 12:57

Kuna enamikus kristlikes riikides on
riiklik püha ka teine ülestõusmispäev, siis suurem osa Euroopa
aktsiaturgudest on täna suletud. Ehkki Eestis on täna tööpäev,
Tallinna börsil, nagu mitmelgi varasemal aastal, kauplemist siiski ei
toimunud.

Paraku erinevalt eelnevatest aastatest ei suvatsenud börs sellest, et täna kauplemist ei toimu, isegi teada anda. Tallinna börsi investori kalendris on esimeseks investorile oluliseks daatumiks kolmapäev, mil Baltika avalikustab auditeeritud majandustulemused.

Usun, et Baltika raamatupidamisega on kõik korras ning ettevõtte käibed, kasumid ja muud numbrid saavad olema enam-vähem samad, millest anti teda juba kuu aega tagasi. Tõsi, ilmselt teatab ettevõte, kui palju kavatsetakse maksta aktsionäridele dividende, mis tähendab, et investorite jaoks on tegemist olulise infoga. Aga see, et täna kauplemist ei toimu, ei ole Tallinna börsi meelest ilmselt investorite jaoks oluline informatsioon, mistõttu pole sellest lihtsalt ei teavitatudki.

Tallinna börs on viimastel aastatel ajanud üsna jõuliselt poliitikat, mille kohaselt Eesti on vaid üks osake Põhjamaade ja Balti turgudest ning Eestit eraldi seisva börsina pole mõtet vaadata. Selle suundumuse üheks väljundiks võib lugeda ka kauplemise mitte toimumist naaberriikide pühade ajal. Tallinna börsi omanik OMX ühines aga 27. veebruaril Nasdaqiga. Kas see aga tähendab, et edaspidi hakkab Tallinna börs olema suletud ka USA riiklike pühade ajal ning Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeval, 4. juulil kauplemist ei toimu?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2008, 12:57
Otsi:

Ava täpsem otsing