Keskerakond kogub allkirju toiduainetele madalama käibemaksu toetuseks

24. märts 2008, 20:12

Keskerakond algatas allkirjade kogumise
toiduainete käibemaksu vähendamiseks 18%-lt 5%-le, et pidurdada toiduainete
hinnatõusu, teatas erakond.

„Toidu käibemaks Eestis on üks kõrgemaid Euroopas,” ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus. „Vaid Taanis on käibemaks toidule Eesti omast kõrgem. Hispaania, Kreeka, Itaalia ja Iirimaa, Slovakkias on viimase paari aastaga toidukaupade maksumäära vähendanud. Iirimaal koguni 13,5-lt protsendilt 4,8-le, kusjuures tavakäibemaks on seal 21%. Kui rääkida Euroopa Liidu uutest liikmetest, siis neis on tavaline käibemaks 22%, toidule aga 5%.”

Tuus ütles, et vaesemal inimesel moodustavad kulutused toidule juba üle poole sissetulekust. „Eelkõige oleks madalam maksumäär oluline just vähemkindlustatud inimestele, üliõpilastele, pensionäridele,” märkis Tuus. „Viimastele just eriti, sest tulumaksu alandamine nendele tuntavalt rohkem raha tasku ei jäta, küll aga teeks seda käibemaksu alandamine toidukaupadele.”

Tuusi sõnul tuleb raha Reformierakonna lubatud tulumaksu langetamiseks kaudsete maksude tõstmisest. „Tulumaksu langetamisest võidavad suurema sissetulekuga inimesed, kuid madalama sissetulekuga inimesed kaotavad kaudsete maksude tõstmisest rohkem raha, kui võidavad tulumaksu langetamisest,” selgitas Tuus.

Keskfraktsioon algatas Riigikogus eelnõu alandada toidukaupade käibemaksu 18%-lt 5%-le, kuid koalitsioon hääletas selle hiljuti Riigikogu menetlusest välja.

Allkirju toiduainete käibemaksu vähendamiseks 18%-lt 5%-le saab anda aadressil www.keskerakond.ee/5protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2008, 20:11
Otsi:

Ava täpsem otsing