Tõnis Oja • 24. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kas Tallinna börs on ka 4. juulil suletud?

Kuna enamikes kristlikes riikides on riiklik püha ka teine ülestõusmispäev, siis olid eile enamik Euroopa aktsiaturge suletud. Ehkki Eestis oli tööpäev, Tallinna börsil, nagu mitmelgi varasemal aastal, kauplemist siiski ei toimunud.

Paraku, erinevalt eelnevatest aastatest, ei suvatsenud börs seda isegi teada anda. Tallinna börsi investori kalendris on esimeseks investorile oluliseks daatumiks kolmapäev, mil Baltika avalikustab auditeeritud majandustulemused. Usun, et Baltika raamatupidamisega on kõik korras ning ettevõtte käibed, kasumid ja muud numbrid saavad olema enam-vähem samad, millest anti teada juba kuu aega tagasi. Tõsi, ilmselt teatab ettevõte investoritele olulise infona, kui palju kavatsetakse aktsionäridele dividende maksta. Aga see, et täna kauplemist ei toimu, ei ole Tallinna börsi meelest ilmselt investorite jaoks oluline informatsioon, mistõttu sellest lihtsalt ei teavitatudki.

Tallinna börs on viimastel aastatel ajanud üsna jõuliselt poliitikat, mille kohaselt Eesti on vaid üks osake Põhjamaade ja Balti turgudest ning Eestit eraldiseisva börsina pole mõtet vaadata. Selle suundumuse üheks väljundiks võib lugeda ka kauplemise mittetoimumist naaberriikide pühade ajal.

Tallinna börsi omanik OMX ühines aga 27. veebruaril Nasdaqiga. Kas see aga tähendab, et edaspidi hakkab Tallinna börs olema suletud ka USA riiklike pühade ajal ning Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeval 4. juulil sellest johtuvalt kauplemist ei toimu?

Lisaks anti veel teada, et reedel avaldab auditeeritud majandustulemused Eesti Telekom ning millalgi sel nädalal Harju Elekter.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt