Uuendused Werol Tehastes viisid ettevõtte kasumisse

Katre Pilvinski 25. märts 2008, 00:00

Pere kontserni kuuluva rapsiõlitootja Werol Tehaste nõukogu liige Rein Kilk ütles, et uue majandustarkvara juurutamine aitas ettevõttel kasumisse jõuda, samuti tugineb Weroli ostu-müügistrateegia kindlatele faktidele.

"Esiteks juurutasime majandustarkvara, näeme otse online'is, mis tehases toimub," ütles Kilk.

Kilk lisas, et süsteemi jälgides on kõik sisehindade muutused näha ning vastavalt sellele korrigeeritakse rapsiõli ja -kookide hindu lõpptarbijale.

"Süsteemi kasutamine teenis viimase poole aastaga kasumi, mis teenis kahjumi tagasi ning natuke jäi veel üle ka," ütles Kilk.

"2008. aasta esimene kvartal lõpeb prognoositavalt kasumiga ning praeguseks võib öelda, et Werol Tehased AS on kujundatud kasumit teenivaks ettevõtteks. Majandustulemuste oluline paranemine on saavutatud tänu ettevõtte strateegia kohandamisele rapsiseemne hinna kiiretele muutustele maailmaturul," ütles Werol Tehased ASi juhataja Peeter Raudsepp.

"Werol Tehased on suutnud oma kliendiportfelli mitmekesistada ning leidnud sisemaise müügi ja ekspordi vahel hea tasakaalu," märkis Raudsepp. "Werol Tehaste 2008. aasta esimese kvartali müügikäive on prognoosi kohaselt ligikaudu 140 miljonit krooni, ületades 2007. aasta esimese kvartali 103 miljoni suurust müügikäivet 36 protsenti."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing