Lendavad autod I: Ummikust pääseb viie miljoni eest VIDEO

25. märts 2008, 09:46

Sel autol on neli istet, ust ja ratast, kui
on tarvis maa peal sõita. Kuid kulub vaid mõni sekund, kui auto sirutab välja
tiivad ning tõuseb propellermootorite toel õhku.

Õhus suudab lendav auto arendada kiirust kuni 320 kilomeetrit tunnis ning lennata kuni 7500 meetri kõrgusel. Ilma tankimata võib lennuk läbida kuni 1600 kilomeetrise vahemaa.

Kui lendavast autost on vaja taas muuta maanteel liikuvaks, piisab tiibade sisse tõmbamisest ning rataste väljalaskmisest. Kanadalase Chris Milneri ja tema isa James loodud Milner AirCar on suuruselt võrreldav Toyota Corolla või Honda Civicuga.

Maanteel suudab auto arendada kiirust kuni 140 kilomeetrit tunnis. Juhtpaneele on kaks: üks lendamiseks, teine maa peal kasutamiseks. Nii õhus kui maal käib juhtimine rooli abil.

Kui leiutajad soovitavad oma autot neile, kes tahavad ummikutest pääseda, siis nii lihtne see paraku pole. Õhkutõusmiseks tuleb siiski autoga lennuväljale sõita. Kuidas ummikust sinna pääseda, sellele leiutajatel paraku vastust pole.

New Yorgi autonäitusel esitletud katsemudel on täiesti valmis maa peal sõitmiseks, kuid lennuvõime vajab veel täiustamist. Auto hind tõotab tulla kuni pool miljonit dollarit, ehk ligi viis miljonit krooni.

Reutersi reporteri sõnul on see summa nii suur, et sama raha eest saab endale lubada nii Cessna väikelennuki kui ka igati noobli Bentley. Raha jääb veel ülegi.

Vaata Reutersi videot!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. April 2008, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing