Silvia Kruusmaa • 25. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Hillar Teder saab Ukraina äri elavdamiseks 1,4 miljardit krooni

Laenu saab Tederi kontrollitav Luksemburgis registreeritud valdusfirma Expert Capital SA. Ettevõtte juhatuse esimees Raul Parusk märkis, et Expert Capital pole veel Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangalt (EBRD-lt) laenu saanud, laenuleping sõlmitakse nimelt ülehomme.

"Meie jaoks on EBRD-lt laenu saamine oluline, sest see näitab organisatsiooni kvaliteeti, kuna EBRD-l on kõrged nõudmised laenusaajale," oli Parusk rahulolev.

Laenuraha ja omafinantseeringu eest on kavas ehitada kolm kaubanduskeskust, mis valmiksid 2008.-2009. aastal.

Paruski sõnul on O'Keyl eesmärk olla 4-5 aasta pärast vähemalt viie Ukraina suurema kaubandusketi seas. "Ukraina turg areneb kiiresti. Hüpermarketeid on vähe, kuid huvi on nende vastu suur," tõi ettevõtja esile turu arengupotentsiaali.

Lisaks EBRD finantseeritavatele projektidele on Expert Capitalil veel kaks projekti käimas. Üks on UniCrediti rahastatav projekt Kiievis ja teine UkrSibi rahastatud projekt Zaporožjes

EBRD annab laenu kokku 139,3 miljonit dollarit, projekti üldmaksumus on 163,9 miljonit dollarit (1,7 mld krooni). Kaubanduskeskused on plaanis ehitada Krivoi Rogi, Simferopolisse ja Kiievisse. Simferopoli projekti puhul teeb Expert Capital koostööd Arco Varaga.

O'Key kauplustekett avas esimese supermarketi Kiievis eelmise aasta novembris.

Enne seda müüs Teder 23,33protsendilise osaluse O'Key Venemaa ketis, et keskenduda vaid Ukraina ärile.

Möödunud aastal väljaandele rynok.biz antud intervjuus ütles Teder, et kavatseb investeerida üle 8 miljardi krooni O'Key arendamisse Ukrainas.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt