25. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Transpordi maksumus sõltub valitud vagunist

Kui kaup saabub siia konteinerites, siis on see otstarbekas edasi saata samuti konteinerites. Nii saab vältida lisakulude teket ümberlaadimisel.

Kui aga kaup saabub siia pakendatult, lahtiselt või muud moodi, siis saab kauba laadida kas kinnisesse vagunisse või soovi korral ka konteinerisse. Kõik sõltub sellest, millised on tehnoloogilised võimalused lähtejaamas ning kuidas saab sihtjaamas kaupa vastu võtta.

Eelnevalt tuleb selgeks teha, kas sihtjaam on avatud vastavateks kommertsoperatsioonideks ning millise suurusega konteinereid ollakse seal üldse võimelised vastu võtma.

Väga oluline on teada piirijaamades naaberriigi Venemaa tolli töötehnoloogiat, kas nad saavad seadustega ettenähtud toiminguid teha või mitte. Konteinervedudel on need protseduurid erinevad, võrreldes kauba veoga kinnistes (pool)vagunites.

Eesti Raudtee ei otsusta, kas vedada kaupa konteineris või kinnises vagunis. Need valikud teeb klient ja tellib veoettevõttelt vastava teenuse.

Kliendile on oluline kauba kättetoimetamise tähtaeg ja palju see maksab koos kõigi lisateenustega ühel või teisel juhul. Samuti tasub teha hinnavõrdlus autotranspordiga.

Autor: Mart Haugas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt