Sportlandi juht süüdistab ilma

Silvia Kruusmaa 27. märts 2008, 00:00

"Kuus kuud on olnud +/-3 kraadi ilm. Kogu aeg tuleb ühe silmaga aknast välja vaadata ja teisega jälgida kalendrit," rõhutas Altraja ebatavalisi ilmastikuolusid, mis mõjutavad spordikaupade müüki.

Neljal Are Altraja ning Anti Kalle osalusega spordikaupade ja vabaajariiete ettevõttel on maksuvõlg, millele lisandub ka intress.

"Sportland Eesti ASi puhul on tegemist lühiajalise käibemaksuvõlaga, mille tasumise graafik on maksuametiga kooskõlastatud," ütles Sportland International Groupi tegevjuht ja Sportland Eesti juhatuse liige Karin Türk.

Altraja möönis, et maksuvõla number võib näida hirmuäratavana, kuid ta rõhutas, et ka ettevõtte käive on päris suur. "Osaliselt on kaubad hilinenud. Samas kevadkaupa pole mõtet veel sisse võtta," rääkis ta võlgade tagamaadest. ASi Jalajälg tegevuse kohta märkis ta, et kõik kliendid pole tähtajaks maksnud.

"Likvideerime lähema kahe kuu jooksul võlad," ütles ärimees.

Altraja sõnul avaldab Sportlandile kui suuremale tegijale Eesti turul majanduskeskkonna muutus mõju suurema inertsusega kui väiksematele tegijatele. "Teiste kaubamahud on oluliselt väiksemad. Meil on lõviosas uus kaup praegu juba väljas. Konkurendid kolistavad veel vanade suuskade rütmis," tõi Altraja välja erinevusi teiste spordikaupade müüjatega.

Teiste riikide kohta, kus Sportland tegutseb, märkis Altraja, et olukord erineb riigiti. Venemaa ja Soome turgude olusid hindab ta heaks, Ukrainat peab ta kiirelt arenevaks majanduseks, Leedut stabiilseks ning Eestit ja Lätit kehvemaks. Kas ka teistes riikides on Sportlandil võlgu tekkinud, Altraja kommenteerida ei osanud.

2004. aastal oli Sportlandil tõrkeid arvete tasumisega, näiteks A-Selverile ei suutnud ettevõtte õigel ajal tasuda. Tookord lõpetas Salomoni spordivarustust vahendav A&Tova OÜ Sportlandi keti varustamise, viidates viimase maksejõuetusele. Finantsraskusi Eesti suurimas sporditarvete ketis nägi 2004. aasta kevadel ka Converse'i tarnija OÜ Mabelle Sport. Praegu kinnitasid aripaev.ee-le A-Selveri juht Ain Taube ja Kriistine keskuse juht Allan Remmelkoor, et rendilepingut täidab Sportland korralikult.

Rademari juhatuse liige ja osanik Mart Juksar tunnistab, et ilmal on mõju spordikaupade müügile, samas Rademari müüki pole selle aasta soe talveilm oluliselt kärpinud.

"Naljaga pooleks võiks öelda, et riik peaks spordikaupmehi toetama rohkem kui põllumehi," märkis ta. Juksari sõnul pole ilmastikuolude mõju Rademarile väga suur, neil võlgnevusi tekkinud pole. "Sportlandi kitsas seis on üllatav, need on suured summad. Suurel ketil võivad need tõusud-langused tugevamad olla. Spordikaupade müügi juures on tähtis realistlik planeerimine."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing