27. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Asjad, mis säästavad

Igal võimalikult juhul võiks ju näiteks auto koju jätta ja sõita tööle jalgrattaga. Muidugi mitte tavalise, vaid HP Velotechnik Scorpion fx-iga - trike'i ehk kolmerattalisega. See on mugava istumisasendi ja väga hea juhitavusega. Tegemist on Velotechniku uusima mudeliga, mis käib kokku just nii pisikeseks, et kui näiteks on plaanis kolida, mahub see vabalt ka autosse.

Teine murelaps on jäätmed, eriti just igapäevased olmejäätmed ja pakendid. Kui suuremaid plaane pole, miks mitte teha plastpudelitest lihtsaid ja ilusaid vaase, peites need Vacade'i katte alla. Välja tuleb vaas, mis paistab põnevalt villane, kuid mõeldud just futuristlike elutubade jaoks.

Puit on see, mis ühendab elutoa parketti, mööblit ja ajalehti-ajakirju. Mõnikord on ilmselt igaühel tulnud pähe mõte, et huvitav, mitu puud tegelikult umbes saja ajalehe peale kulub. Kui sul sobivat kasti veel pole, siis hakka oma pabereid hoidma Paperhausis, kust näed täpselt ära, kui halvasti sa tegelikult maailmale mõjud, või kui teise nurga alt läheneda - kui kõva hävitaja sa oled.

Taimed vajavad eluspüsimiseks päikest ja vett. Et hoovi murule mitte varju heita, peaks päikest võtma Sunballis, ligi 40 aastat tagasi disainitud toolis, kus on ruumi kahele ja mis võtab enda alla kindla osa su hoovis ega rõhu maapinda. Eriti püüab see pilku, kui on palliks kokku pandud, sest keegi ei tea, mis seal sees tegelikult olla võib.

Loomadele on halb müra, millega me täidame õhu, kui sõidame autoga, kuulame valju muusikat või karjume. Tengu on aga Jaapanist pärit väike USB-sõber, kes kuulab, mis ümberringi toimub, ja räägib reaalajas selliselt, et tema LEDidest vormitud suult saab põhimõtteliselt kõik sõnad välja lugeda - seda aga hääletult. Väike kavalpea teeb järele nii vihase bossi kui ka tüütu kolleegi.

Muidugi ei saa maailma hetkega päästa, kuid vähehaaval alustades võib ka õigesti tarbides midagi korda saata.

Erki Tammemäe kirjutab blogi "Materialist - asjade kultus" materialist.netikuller.ee/

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt