Villy Paimets • 27. märts 2008
Jaga lugu:

Nädal Villy Paimetsa pilgu läbi

Päevaga maha tulnud lumevaru ning kasside märtsituur sunnivad lühidalt tegema, loodus kutsub! Niisiis, irooniaga või mitte, kuid mulle meeldib:

1. Erevalge lumi, särav päike, kevade lõhn, kohe-kohe algav viies aastaaeg Soomaal. Hülga kontor!

2. Meie jalgpallurite võit Kanada üle, kuigi kuuldavasti tuli see vaid tänu sellele, et kanadalaste jaoks oli väljaku lumekate õhukesevõitu.

3. Vassivad teemehed, eriti see, kes üleeile ennelõunal Postimehele teatas: "Sõidan just ise Tallinna-Tartu maanteel Tallinnast väljuval suunal Jüri kandis ning siin on üks rada soolamärg ning üks rada on puhas." Ei olnud, sõitsin sealsamas hommikul kell 8 ja pealelõunal kell 16.

4. See Tartu linnavalitsuse tegelane, kes pani pressiteatele pealkirja: "Tartus on lumekoristus kontrolli all". Tartus kehtestati ju lausa eriolukord?

5. Et me oleme iga pisiasja pärast pirisema hakanud. No tuli lumi maha, ennegi tulnud!

6. Edgar Savisaar, kes vastab absoluutselt igale süüdistusele: "Reformierakond tegi!"

7. Et liigaasta päästis Eesti Energia - müük küll vähenes, sest veebruar oli eelmise aastaga võrreldes 11 kraadi võrra soojem, kuid negatiivset mõju vähendas üks lisapäev.

8. Et kõik meie küla kassid otsustasid just minu magamistoa peal ja kõrval oma igavikulise märtsikontserdi korraldada.

9. Kohtla-Järve politsei, kes jättis pommiähvarduse saanud prefektuuris arestikambrite asukad evakueerimata.

10. Et jälle on käes need päevad, mil iga eestlane tahaks Sandor Liive nahas olla, kuigi teenis teine mullu tervelt 101 208 krooni vähem kui tunamullu, vaid 2,2 miljonit.

11. Et proportsioonid said paika - pronkssõduri 7 miljardi kroonise maksumuse kõrval kahvatuvad nii 70miljoniline pronkskalevipoeg kui ka üle 100miljoniline klaassammas.

12. See Kose kandi inimene, kes arvab, et just tema universaalkerega Honda Accord suudab kõiki füüsikaseadusi eirata.

13. See suure uudisteagentuuri juhtfiguur, kes arvab, et tema Mazda RX8 on ühissõiduk, ning hommikuti usinasti bussirada kasutab.

14. See vallavanem, kelle arvates peaks valitsus õlle hindu reguleerima. "Säästu Kange maksab alla 30 krooni," ütles Kõo vallavanem Tarmo Riisk Sakalale. "Paljud mehed on tööturult välja kukkunud, sest ei pääse poe juurest minema."

15. Vahvad pressiteated, näiteks: "Rimi roosid said ootamatu müügiedu tõttu ajutiselt otsa", "Rakvere Lihakombinaadi teatel on värske liha trenditoit" ning "Rakvere kesklinnast veeres teadmata asjaoludel teadmata suunas kahe ja poole meetri kõrgune pühademuna".

16. Prügi kättemaks. Veel hiljaaegu maadles Vesuuvi jalamil asuv Napoli prügiga, nüüdseks on probleem lahenenud, kuid viimased teated kõnelevad - prügi läinud, turistid kah.

17. Et Maaleht küsitles jälle ilmatarku. Seega - kevad tuleb kas pikk või lühike, jahe või soe, suvi tuleb aga soe. Iseasi, millal.

Jaga lugu:
Hetkel kuum