Raske märts

Romet Kreek 28. märts 2008, 00:00

Märtsi lõpuni on loetud päevad, kuid turgudel on kestvalt rasked ajad - nii aktsia- kui ka võlakirjaturul, kohalikul ja globaalsel. Aga just seal tiksuvad (tahaks öelda kasvavad) II samba fondide varad.

II samba fondide käitumist kajastav pensionikeskuse arvutatav EPI indeks taandus 2,8%. Kehvemini läks 50% aktsiafondide käsi, kus languseks oli 3,2%, 25% aktsiafondid andsid ära 2,2% väärtusest. Praktiliselt kaotuseta (miinus 0,3%) oli 100% intressifondide käekäik.

Kuidas edasi? Väike langus võib ju olla suurema taustal isegi ahvatlev. Siiski ei tasu seetõttu praegu avaldust sisse anda, et tulevast aastast hakkas raha minema 100% intressifondi. Aasta lõpuni, mil on otsustamise aeg, on piisavalt jäänud. Võib-olla läheb turgudel paremaks, võibolla halvemaks. Kui nüüd võtta kasutusele aktsiafännide argument, on pikaajaliselt aktsiatesse paigutatud kroon, dollar, frank või naelsterling tootnud rohkem, kui võlakirjadesse või hoiusele pandud raha.

100% intressi teenivatesse varadesse raha paigutamisel on suur oht kõrgema inflatsiooni näol ja see valik näiks justkui kindel pilet pikaajaliselt raha ostujõu kaotamiseks. Omaette juhtum on, kui üleval on madalama fiksintressiga eluasemelaen, mille tootlust intressi teenivad varad lööks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing