Christel Karits • 27. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Theatrum kutsub kokteiliõhtule

"Kokteiliõhtu" käsitleb abielukriisi ületamise teid ja võimalikkust, sellega seonduvalt inimese üksinduse ja identiteedi, valikute ja otsustuste, kutsumuse ja ohverduse, erose ja agape teemasid.

Tegemist on peenelt läbikomponeeritud, teravmeelse, salongidraama võtmes kirjutatud ning detektiivromaani põnevust pakkuva näidendiga, mis on saanud suure lavamenu osaliseks tänu oma ootamatutele tegevuskäikudele, vaimukale dialoogile ja metafüüsilise sisusügavusele.

Näidendi tõlkja Toivo Pilli sõnul on selles näidendis küsimus elu tähendusest. "Siin on juttu tegelikkusest ja ebategelikkusest, reaalsusest ja ebareaalsusest. Siin on juttu kannatusest, märterlusest. Siin on juttu sellest, kuidas iga inimene, selleks et elada mõtestatult ja tähendusrikkalt, peab leidma oma tee.

Lugu on sellest, kuidas teine inimene võib muutuda võõraks ja teise inimese hääl ei ole enam inimhääl, vaid ainult nagu mingi putuka sumin: kuiv, mõttetu, lõputu ja ebainimlik.

Tõelisuse, ebatõelisuse ja tõelisuse taasleidmise küsimused on kindlasti selles näidendis väga olulised."

Lavastaja Lembit Peterson, kunstnikud Laura Pählapuu ja Andres Koort. Osades Mare Peterson, Maria Peterson, Anneli Tuulik, Eva Eensaar-Tootsen, Aleksander Eelmaa, Andri Luup, Helvin Kaljula, Tarmo Song ja Marius Peterson.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt