Theatrum kutsub kokteiliõhtule

Christel Karits 28. märts 2008, 00:00

"Kokteiliõhtu" käsitleb abielukriisi ületamise teid ja võimalikkust, sellega seonduvalt inimese üksinduse ja identiteedi, valikute ja otsustuste, kutsumuse ja ohverduse, erose ja agape teemasid.

Tegemist on peenelt läbikomponeeritud, teravmeelse, salongidraama võtmes kirjutatud ning detektiivromaani põnevust pakkuva näidendiga, mis on saanud suure lavamenu osaliseks tänu oma ootamatutele tegevuskäikudele, vaimukale dialoogile ja metafüüsilise sisusügavusele.

Näidendi tõlkja Toivo Pilli sõnul on selles näidendis küsimus elu tähendusest. "Siin on juttu tegelikkusest ja ebategelikkusest, reaalsusest ja ebareaalsusest. Siin on juttu kannatusest, märterlusest. Siin on juttu sellest, kuidas iga inimene, selleks et elada mõtestatult ja tähendusrikkalt, peab leidma oma tee.

Lugu on sellest, kuidas teine inimene võib muutuda võõraks ja teise inimese hääl ei ole enam inimhääl, vaid ainult nagu mingi putuka sumin: kuiv, mõttetu, lõputu ja ebainimlik.

Tõelisuse, ebatõelisuse ja tõelisuse taasleidmise küsimused on kindlasti selles näidendis väga olulised."

Lavastaja Lembit Peterson, kunstnikud Laura Pählapuu ja Andres Koort. Osades Mare Peterson, Maria Peterson, Anneli Tuulik, Eva Eensaar-Tootsen, Aleksander Eelmaa, Andri Luup, Helvin Kaljula, Tarmo Song ja Marius Peterson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing