Eesti mõisad õitsevad

Mariliis Pinn 28. märts 2008, 08:45

Eesti mõisad elavad nüüd parimaid aegu –
klientide arv kasvab aastast aastasse ning nüüd on vaja mõis broneerida ürituse
läbiviimiseks vähemalt pool aastat ette. Kõige populaarsemad mõisad alustasid
registreerimist suveks 2009, kirjutas venekeelne nädalaleht Den za Dnjom.

Saku mõisal on kõik nädalavahetused broneeritud sügiseni: vaatamata sellele, et perekonnaseisuamet võtab abieluavaldusi maksimaalselt kolm kuud enne abiellumist, peokoht tuleb broneerida juba pool aastat ette. “99 protsenti meie klientidest on abielupaarid. Iga aastaga kasvab klientide arv niivõrd jõudsalt, et kõikide soovijate jaoks juba kohti ei jätku. Nõudlus on lihtsalt hiigelsuur!” ütles Saku mõisa esindaja Den za Dnjom-ile. Pulmapidu 100 külalisele läheb Saku mõisas maksma 1000 kr tunnis, see on aga vaid saali üüritasu, pulmalaua maksumusel piire ei ole – kõik sõltub abiellujate fantaasiast ja soovidest.

“Tänapäeval reserveeritakse peokohti juba mitte pool aastat, vaid aasta enne ürituse läbiviimist. Meil on sellel hooajal ka sellised pulmapeod, mis telliti juba eelmisel aastal,” rääkis lehele Sagadi mõisa ja hotelli müügijuht Iiris Tooma-Kaljuvee.

Sama konkurents klientide seas on ka jõulupidude puhul: nt Sagadi mõis võtab selle aasta jõulupeo tellimusi juba täna. “Rege rauta suvel,” mainis naerdes Palmse mõisa müügidirektor Eve Ong. Palmsest võib veel leida vabu nädalavahetusi, kuid suveks on need ära broneeritud.

“Mis puutub suvesse, siis meie võtame tellimusi juba aastaks 2009!” rääkis Kalvi mõisa tegevjuht Birgit Videvik. Eelmise aasta suvel toimus Kalvis 29 pulmapidu. “Sellel aastal otsustasime pulmade arvu oluliselt piirata,” ütleb Videvik. Vaatamata sellele on “magusad” suvekuud juba ära broneeritud ning nüüd võivad abielluda soovijad arvestada paremal juhul oktoobrikuuga.

Kui Kalvi mõis sooviks sel aastal pulmapidude arvu piirata, siis Palmses ja Sagadis mindi mööda laiendamise teed. “2006. aastal olime pool aastat remondis, aga nüüd on meil hotellis 14 lisatuba,” rääkis Tooma-Kaljuvee. “Nõudlus kasvab nii kiiresti, et peame end painutama ning laiendama. Meil on koostöö Palmse hotelliga, on külalistemaja ning isegi telkimise kohad,” seletas Eve Ong.

Eelmisel aastal külastas Palmse mõisat 45 000 inimest, tõsi küll, paljud neist olid turistid, mitte pidutsejad. Kalvi mõisas käis 2006. aastal 6000 klienti, 2007. aastal – 6500. Sagadisse jäid 2007. aastal ööbima 9000 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2008, 08:45
Otsi:

Ava täpsem otsing