Eestlased ostsid Soome kindlustusmaaklerfirma

Annika Matson 28. märts 2008, 12:40

Eesti IIZI grupp omandas Põhjamaade
finants- ja kindlustusettevõttelt Fundior 82% Soome
kindlustus shy;maakler shy;firmast Fundior Firstbrokers, 18% kuulub tänasest
selle tegevjuhile Jaava Myllyniemile.

Ettevõtte uueks nimeks saab IIZI Firstbrokers Oy, teatas firma.

"Oleme seadnud eesmärgiks saada juhtivaks kindlustusmaakleriks nii Ida-Euroopas kui ka Põhjamaades ning esimesed sammud on nüüdseks astutud," kommenteeris tehingut IIZI grupi juht Risto Rossar, kelle sõnul on laienemine Soome loogiline samm pärast eelmisel aastal toimunud ülevõtmistehinguid Lätis ja Leedus. Tema sõnul on nüüd oluline Eesti ärimudel ja oskusteave efektiivselt tööle panna ka Soome ärikeskkonnas. Lisaks loob IIZI Firstbrokersi ost soodsa pinna ka koostööpartnerite ringi laiendamiseks Soomes.

Firstbrokersi juhi ja osaniku Jaava Myllyniemi sõnul on IIZI asumine strateegilise investori rolli Soome ettevõttele ja selle klientidele väga hea uudis. "IIZI on erakordselt tugev innovaatiliste tootelahenduste loomisel, mis avardab oluliselt meie kiiret kasvupotentsiaali Soome turul," kommenteeris Myllyniemi ning rõhutas, et loodab peagi Soomes kasutusele võtta mitmed IIZI loodud veebipõhised kasutajasõbralikud lahendused.

„Oleme tuleviku suhtes optimistlikud – kui täna tehakse Eestis juba ligikaudu pooled kahjukindlustustehingud maaklerite abiga, siis Soomes on maaklerite osakaal oluliselt tagasihoidlikum. Seega on ruumi arenguks küll ja veel,” kommenteeris Rossar uue tütarettevõtte potentsiaali.

Fundior Firstbrokesr OY on Soome vanim kindlustusmaaklerfirma, mis on asutatud 1989. aastal. Ettevõtte käive oli 2007. aastal 11,6 mln krooni. Ettevõte on mitmete rahvusvaheliste võrkude esindaja Soomes, nagu näiteks suuruselt maailma kolmas kindlustusgrupp Assurex Global Partners ning WBN (World Wide Broker Network). Fundior Firstbrokers OY omab nii elu- kui kahjukindlustuse maaklerilitsentsi.

IIZI grupi ettevõtted sõlmisid eelmisel aastal Balti riikides ligi 250 000 kindlustuslepingut kogumahus ligikaudu 470 miljonit krooni. IIZI-l on Balti riikides kokku ligi 200 000 klienti.

IIZI e-kindlustus on Eesti kindlustusmaaklerite turu kindel liider ligikaudu 23% turuosaga. Firmas töötab kokku 90 töötajat. IIZI e-kindlustus on Eesti Kindlustusmaaklerite liidu ja rahvusvahelise sõltumatute kindlustusmaaklerfirmade võrgu Eubronet liige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2008, 12:39
Otsi:

Ava täpsem otsing