USA tahab karmistada finantsturu reegleid

30. märts 2008, 14:43

USA rahandusministeerium plaanib
esmaspäeval avalikustada rea soovitusi kontrolli tugevdamiseks finantsteenuste
sektori üle, kavandades keskpangale täiendavaid volitusi süsteemsete riskide
vältimiseks, kirjutas Financial Times.

Ministeeriumi käik on vastus Kongressi poolt kasvanud survele olemasolevad reeglid üle vaadata, kuna läinud aastal USA kinnisvaraturult veerema läinud laenukriis on paljastanud olulised puudujäägid valitsuse võimalustes Wall Streetil toimuvat jälgida ning takistada firmadel ülemäära suurte riskide võtmist.

Mitmed suured finantsasutused on ebakvaliteetsete kodulaenudega korstnasse kirjutanud miljardeid dollareid, sundides keskpanka sel kuul tavatule sammule – investeerimispanga päästmisele maksumaksjate rahaga.

Rahandusministeerium on reformikava kallal töötanud juba läinud aasta kevadest. Finantsturgudel puhkenud torm kiirustas tööd tagant ja tõstis teema poliitilist tähtsust. Mitmed mõjukad demokraatide leeri esindavad juristid on sel kuul välja astunud finantsasutusi rangemalt reguleerivate seaduste poolt.

Üks põhipunkte reformikavas annab keskpangale õiguse ohjata finantsteenuste firmasid nagu investeerimispangad ja riskifondid, kui nende tegevus võib ohtu seada kogu finantssüsteemi toimimise. Sellega ei ole kavas investeerimispanku veel täielikult keskpanga kontrollile allutada nagu mõned juristid seda on soovitanud, kirjutab leht.

„Rahandusministeeriumi raport on õigeaegne ja tuumakas analüüs ning esimene oluline samm finantsturu ja seda reguleerivate seaduste arhitektuuri kaasajastamisel,” kommenteeris nädalavahetusel USA keskpank.

Muuhulgas näevad ettepanekud, mis USA rahandusminister Hank Pauson homme enne Hiina visiiti avalikustab, ette USA väärtpaberite turu järelevalveorgani SEC rolli ümbervaatamise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2008, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing