30. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Läti kinnisvaraturg trotsib rasket olukorda

Läti inflatsiooni kasv, seadusandlus, pankade laenupoliitika, ressursside kättesaadavus ja maailmamajanduses toimuvad protsessid on vaieldamatult avaldanud tugevat mõju Läti kinnisvaraturule.

Läti valitsuse inflatsiooni ohjamise programmi mõju oli eriti karm elamispindade sektorile. Äripindade turg on paremas seisus. "Globaalne finantskriis ja valitsuse tegevus kinnisvaraturu reguleerimise osas on muutnud olukorra väga keeruliseks kõikide osapoolte jaoks - investoritele, arendajatele, pankadele ja ehitusfirmadele. Turult sõelutakse välja ettevõtted, mis on teinud liiga suuri investeeringuid, mis ei genereeri tulu ja mida ei õnnestu ka lähiajal realiseerida," rääkis Colliers Internationali Baltimaade ja Valgevene partner Mihails Morozovs.

2007. aastal tuli Riias turule 10 kõrgema klassi büroohoone projekti, kokku umbes 52 000 m2 üüritavat pinda. Oodata on veel 87 000 m2 lisandumist 2008. aasta lõpuks.

Üürnikud on muutunud nõudlikumaks ja teadlikumaks turutrendidest ja -tingimustest.

2007. aastal aeglustus kaubanduspindade kasv Riias, pindu tuli juurde kolm korda vähem kui aastal 2006. Investorite huvi on kasvanud teiste Läti linnade vastu, kus valmivad samuti kaasaegsed kaubanduskeskused.

Turule on tulemas kõrgemate standarditega laopindu ja logistikakeskusi. Riias ja selle lähiümbruses on praegu modernset laopinda kokku 211 000 m2. Umbes 177 000 m2 tööstuspinda on ümberehitamisel ja valmimas 2008. aasta lõpuks.

Tugevad arendajad, kellel on tugevad projektid, kasvavad veelgi. On oodata juhtivate rahvusvaheliste arendusfirmade huvi suurenemist, eriti kaubandus- ja tööstusvallas. Olukord loob parema võimaluse keskmisele kasumile orienteeritud ettevõtetele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt