Silvia Kruusmaa • 30. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Selveri ketile edu toonud Ain Taube jätab juhi koha

Taube ütles, et ta on olnud viis ja pool aastat Selveri juht, kaubanduses on ta aga töötanud juba 1992. aastast erinevatel ametikohtadel.

"Tegu on olnud pika perioodiga," lausus Taube. "16 aastat kaubanduses hakkab end ammendama. See on minu isiklik otsus. Tahan ellu vaheldust ja rahulikumat elustiili."

Taube ütles, et Selveri eesotsas oldud aeg on olnud huvitav. "Pingeline juhi elu jätab jälje ja hakkab tervisele. Juhiamet tekitab alati stressi ja on vastutusrikas," rääkis ta. "Samas tunded on vastandlikud, osalt on kahju lahkuda, sest siin on tore kollektiiv. Aga kaine mõistus ütleb, et tuleb midagi muud teha."

Taube usub, et tema tööga jäädi rahule. Ta kinnitas, et lahkumise taga ei ole erimeelsused. "Nõukogu esimees on mõistev inimene. Vägisi kedagi kinni hoida ei saa," kommenteeris Taube, kui kergelt ta minema lasti.

"Viis aastat tagasi Selver vaevles, et kasumisse jõuda. Praegu on Selver turul tugevalt kinnitunud," andis Taube positiivse hinnangu oma tööle, lisades, et pooleli jääb siiski palju. Otsus lahkuda tuli praegu, sest Taube juhatuse liikme aeg lõpeb 9. mail.

Taube sõnul kavatseb ta pärast 9. maid aja maha võtta, pikalt puhata ning alles sügisel vaadata edasi järgmisi karjäärisamme. Taube märkis, et tõenäoliselt ta jaekaubanduses jätkata ei soovi, sest selles valdkonnas on ta juba pikalt töötanud ning sooviks nüüd millegi muuga tegelda.

Taubel on enda sõnul hea meel, et mantli pärib Iivi Saar, kes sisuliselt on olnud viimastel aastatel tema asetäitja. "Üleminek tuleb sujuv," iseloomustas Taube võimuvahetust Selveris, sest juhatuses jätkajad on Selveri tööga kursis.

"Ain Taube juhtimise ajal on Selver jõuliselt kasvanud ja arenenud," lausus A-Selver ASi nõukogu esimees Andres Järving. "Hea juhi lahkumine on alati veidi kurb, kuid samas mõistan ka Aini soovi tuua oma ellu vaheldust ja uusi tegemisi."

"Selveri keti lähiaastate peamine väljakutse on laienemine Eestis ja Lätis," ütles A-Selver ASi tulevane tegevdirektor Iivi Saar. "Teatud mõttes ongi Selveri kett oma arengus murdehetkel, kuna seni Eestis aktiivselt turgu võitnud kett muutub peaaegu regionaalseks tegijaks ning Selveri koduturuks saab Eesti kõrval ka Läti."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt