Sojaubade ja nisu pakkumine kasvab

Tarvo Vaarmets 31. märts 2008, 00:00

Sojaoa ja nisu hinnad said lõppenud nädala viimasel börsipäeval tagasilöögi, kuna prognooside kohaselt istutavad USA põllumehed nimetatud kultuure tänavu kallinenud hindadest kasu lõikamiseks suuremale maa-alale kui aasta tagasi.

Bloombergi vahendatavate ootuste kohaselt visatakse mais USAs mulda 12% rohkem sojaoaseemneid, nisu alla pannakse aga 6,2% enam pinda kui võrreldaval perioodil. Valitsus raporteerib täpsed numbrid täna. Sojaoa hind on viimase aasta jooksul kosunud 64% võrra, sama ajaga on nisu hind aga enam kui kahekordistunud.

Sojaubade maikuise tarnetähtajaga lepingud kaotasid reedel Chicago kaubabörsil 60 senti oma väärtusest ja said hinnaks 12,6725 dollarit buššelist. Rekordtase saavutati kolmandal märtsil, mil ühe buššeli sojaubade eest tuli välja käia 15,8625 dollarit.

Nisu maifutuurid kaotasid viimasel kauplemispäeval aga 2,5% ja sulgusid 9,89 dollaril buššelist. Rekordkalliks hinnati nisu aga 27 veebruaril, mil üks buššel maksis varude vähenemise prognooside tõttu 13,495 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing